נוב' 18

חופשה בצפון הארץ

בקטגוריה חופשה בצפון הארץ

שם המאמר: חופשה בצפון הארץ
דורג על ידי דפנה בתאריך 18.11.12
דירוג המאמר: 4.5

איזה כיף לנסוע לצפון. אם אתם מעוניינים לחוות טיול באמת שונה, באמת אחר, נסיעה לצפון הארץ היא פתרון טוב. הכבישים המסורבלים, הנוף ההררי,הירוק, הקריר – והמושבים הפזורים, הם רק ההתחלה. ריח הפרות ותחושת השקט שלא אופיינית למרכז היא סיבה טובה מאד לנסוע לאירוח בקיבוצים בצפון או אפילו סתם טיול שטח. Superior Zimmer im Hotel Domspitzen Köln -Schlafzimmer by Hotel Domspitzen Köln, on Flickr

מושב רמות צימרים

אחד המקומות הנחמדים של אירוח בקיבוצים בצפון הוא מושב רמות. הקיבוצים והמושבים הבינו כי המרכזניקים רוצים לבוא להתארח בצימרים, ובגלל שיש להם הרבה טבע ושקט – רוב הקיבוצים והמושבים התחילו לפתוח ולהסב את ביתם לצימרים. מדובר בתעשייה שלמה, ורק בצפון יש כ-2000 צימרים. אחד הפופולאריים והיפים הוא במושב רמות. מושב רמות שייך לתנועת המושבים נמצא ליד הכנרת ונמצא על שתי רמות, ומכאן שמו. האירוח בו נעים ושקט, מושב רמות צימרים היא חופשה מענגת ומעודנת. היישוב שוכן כאמור, קרוב לכנרת, על רמה קטנה בגובה 10 מטרים מעל פני הקרקע – 200 מטר מעל פני הכנרת.הנסיעה ממנו לכנרת היא של כ-10 דקות – ממש שני קילומטר מזרחית לכנרת, כך שאפשר לטייל מהצימר אל הימה המפורסמת.

מושב רמות קם לפני כ-40 שנה. תחילת היישוב הייתה בבתים משולשים, מה שהפך היום לצימרים. ב-1973 הפך לישוב קבע, עם בתים קבועים. מעבר לצימרים, המושב מתפרנס מגידולים כמו בננה, מנגו, פיג'ויה, תמרים, גויאבות, ליצ'י ואבוקדואים וכמו כן, פרחים, לולים, פרות – בשר וחלב, וכמובן, צימרים פופולאריים מאד וכפר אירוח יפה ומיוחד, שמבוסס על הבתים המשולשים משנות ה-70.אם אתם מעוניינים בחופשה כיפית בצפון, עם אווירה נעימה ושקטה, שונה מאד מהמרכז, מושב רמות הוא המקום המושלם עבורכם. מצד אחד לא רחוק מדי בצפון, די קרוב לכנרת, דבר שמאפשר לכם לנסוע גם לטבריה ולכנרת. מצד שני, רחוק מספיק כדי לקבל מזג אוויר אחר, ריח פרות ופרחים ולהינות מאחד מאתרי הצימרים הייחודיים והראשונים בארץ.

התגובות סגורות