פבר 25

מסעדות, יקב, היסטוריה ואווירה פסטוראלית של זכרון יעקב

בקטגוריה חופשה בצפון הארץ

שם המאמר: מסעדות, יקב, היסטוריה ואווירה פסטוראלית של זכרון יעקב
דורג על ידי אליקו בתאריך 25.02.13
דירוג המאמר: 4.5

אם אתם נמנים עם אוהבי צימרים, מסעדות, גלריות לאומנות וחנויות בוטיק, זה המקום המושלם ביותר עבורכם לנפוש בו בגבולות ישראל. גם אם אתם מתעניינים בהיסטוריה הציונית ואתם אוהבים מוזיאונים, יקבים ואחוזות, אין יעד מושלם יותר עבורכם לטיול מאשר העיר הקסומה הזאת שנמצאת לצד רכס הכרמל ושייכת למחוז חיפה.

הצימרים והמסעדות של זכרון יעקב

בין מוקדי המשיכה הבולטים של זכרון יעקב, הם הצימרים המפוארים, שפע מסעדות ובתי קפה איכותיים ואווירה של מושבה קסומה שקרובה למרכז. זה בין השאר גם מה שהופך אותה לפופולארית כל כך בקרב הנופשים הרומנטיים שמגיעים אל זכרון יעקב על מנת ליהנות מהאווירה הפסטוראלית, מהאוויר הנקי ומשפע פעילויות תרבות שהיא מציעה. המבחר הקולינארי המרתק שמציעה זכרון יעקב, הפך אותה למוקד עליה לרגל של אוהבי אוכל משובח שמחפשים את האותנטיות מחוץ לערי המרכז.

Zichron Yaakov by StateofIsrael, on Flickr

אתרים מעניינים וחשובים לא פחות של זכרון יעקב

מלבד אתרי הבילוי ומקומות לינה, שאפשר למצוא בשפע ברחבי זכרון יעקב, העיר מציעה ביקור במקומות היסטוריים שמתעדים את ההתיישבות הראשונה במקום בסוף המאה ה-19. יד למייסדים הוא אחד המקומות האלה, מוזיאון בית אהרונסון, מוזיאון העלייה הראשונה, קברו של הברון רוטשילד, אחוזת לנגה ויקבי כרמל נמצאים גם כן בשטחה של זכרון יעקב והם מהווים מוקדי משיכה לבעלי עניין בהיסטוריה הציונית.

מועצה קטנה עם בילויים גדולים – רמת ישי

בדומה למושבה הקסומה זכרון יעקב, רמת ישי הצמודה לקריית טבעון, הפכה בשנים האחרונים ממועצה אזורית לביתן של כמה מהמסעדות והברים הידועים. בזכות המיקום של רמת ישי שנמצאת על החיבור בין עמק יזרעאל לצפון הארץ, מטיילים רבים הנמצאים בדרכם לאזור הצפון, עוצרים כאן על מנת לחוות חוויות קולינאריות שלא נופלות ממה שמציעה תל אביב האופנתית.

התגובות סגורות