אפר' 07

מדוע כולם מחפשים חופשה בארץ בפסח?

בקטגוריה חופשה בים המלח

שם המאמר: מדוע כולם מחפשים חופשה בארץ בפסח?
דורג על ידי ג'וני בתאריך 7.04.13
דירוג המאמר: 5.0

חג הפסח, שנקרא גם חג החירות, הוא במובן מסוים גם חג הנופש הלא רשמי של כל הישראלים באשר הם. הסיבה המרכזית לכך נעוצה כמובן בחופשת חול המועד, אשר מחברת בין שני מועדי הפסח. מדובר בסופו של דבר על תקופה של יותר משבוע, שאותה אפשר לנצל בהחלט לחופשה מרעננת ומפנקת. כאן כמובן עולה השאלה – האם לצאת אל חופשה בארץ בפסח, או חופשה בחו"ל? רוב הישראלים בוחרים ללא ספק בחופשה בארץ, ממספר סיבות מרכזיות – העלויות הן נמוכות יותר, השירות הוא אישי יותר, והדבר גם פשוט יותר – אפשר היום להזמין מקום דרך האינטרנט, ולא צריך להתעסק עם מטען, דרכונים, שפה זרה, וכיו"ב. כמו כן, למרות שישראל היא מדינה קטנה, הרי שיש מגוון עצום של מקומות לצאת אליהם. אתם יכולים לקבוע חופשה בתוך ים המלח בפסח, באזור הצפון, בנגב, בחרמון, בירושלים, או בכל אזור אחר. תיירות הפנים בארץ מפותחת במיוחד, ואתם רק צריכים לבחור את המתחם שמתאים לכם באופן אישי. אז איך אפשר לבחור את המתחם שיתאים לצרכים שלכם?

כל מה שצריך לקחת בחשבון

ראשית, כאשר אתם רוצים לקבוע לעצמכם חופשה בארץ בפסח, עליכם לקחת בחשבון את כמות האנשים שנופשת, וגם את ההרכב שלה. כך לדוגמה, אם אתם רוצים לצאת לנופש זוגי, אולי אתם תעדיפו לצאת למלון בוטיק רומנטי. לעומת זאת, אם אתם יוצאים לחופשה עם הילדים שלכם, ועם עוד משפחה – אולי תעדיפו לצאת לבית מלון שמיועד למשפחות.

עוד שיקול שחשוב לשים לב אליו הוא כמובן המחיר. לקראת פסח מתרחשים לרוב שני תהליכים במקביל. מצד אחד, המחירים של מתחמי הנופש עולים (שכן הביקוש גדל) אבל מצד שני, אפשר למצוא גם לא מעט מבצעים שונים במתחמי הנופש. שווה בהחלט לעקוב אחרי מבצעים שונים, ולראות איזה מחירים אטרקטיביים מוצעים לכם.

עוד שיקול הוא כמובן המיקום של הנופש שלכם. יש אנשים שמבחינתם כמה שיותר רחוק – כך יותר טוב. לכן, חופשות בתוך ים המלח בפסח אהודות כל כך על הישראלים. ים המלח הוא מקום מבודד מאד, עם נוף שונה מאד ואף מזג אוויר שונה מאד – הקיץ לרוב מגיע אליו מוקדם יותר מאשר לשאר הארץ, ולכל מי שאוהב שמש חזקה בשילוב עם בריכות בוץ בריאות ובריכות מלח – הרי שנופש בים המלח הוא מושלם בחופשת הפסח. עם זאת, יש אנשים שמעדיפים בכל זאת מקומות קצת יותר קרובים ביחס למקום המגורים שלהם. לכן גם נופשים בירושלים הם נפוצים מאד – ירושלים קרובה יחסית גם לדרום הארץ וגם למרכז הארץ, והיא מציעה לא מעט אטרקציות תיירותיות, לצד מתחמי נופש מפנקים.

עניין של זמן

כשאתם רוצים לצאת אל חופשה בארץ בפסח, חשוב מאד לשים לב לנושא של הזמנים. קודם כל – מתי בכלל מזמינים את המקום? בעוד שבשאר השנה אפשר להישאר ספונטניים לרגע האחרון, הרי שבפסח כדאי בכל זאת להזמין מקום מספר שבועות מראש. זכרו כי הביקוש בפסח עולה, ומקומות רבים נסגרים מראש כבר חודש לפני החג עצמו! לכן, אם אתם רוצים לדוגמה לצאת אל מלון בתוך ים המלח בפסח, כדאי לבצע בדיקה לפחות חודשיים מראש, ולבחון כמה חדרים פנויים יש. אם אתם בכל זאת אוהבים להיות ספונטניים – אפשר למצוא מבצעי הרגע האחרון לפני פסח, אבל כדאי לקחת בחשבון כאמור כי חלק מהמקומות כבר סגורים מראש.

עוד שאלה שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא מה יהיה משך הנופש שלכם? יש מצד אחד אנשים שאוהבים לנצל את כל חופשת הפסח לנופש – החל מליל הסדר ועד למוצאי החג השני. לעומת זאת, יש מי שאוהב לנצל רק 3-4 ימים מתוך חול המועד. מדובר כאן על החלטה אישית לחלוטין, והאם יש לכם תכנונים נוספים לחג.

התגובות סגורות