אפר' 07

חופשה באילת או דווקא בחיפה?

בקטגוריה מלונות

שם המאמר: חופשה באילת או דווקא בחיפה?
דורג על ידי גרישה בתאריך 7.04.13
דירוג המאמר: 4.5

מאז ומתמיד, הישראלים שרצו לצאת לנופש בארץ, ביקשו לבחור בין שתי ערים שונות מאד אחת מהשניה, כשכל אחת נחשבת לעיר מרכזית מאד בעולם התיירות. העיר הראשונה היא חיפה, נחשבת גם לבירת הצפון. העיר השניה היא אילת – הנמצאת בקצה הדרומי ביותר של מדינת ישראל, ונחשבת למעין פנינה מבודדת. חשוב להבין שבין אם אתם יוצאים אל חופשה באילת, ובין אם אתם בוחרים מלונות בחיפה, הרי שמדובר על אפשרויות נהדרות כך או כך. אלו הן שתי ערים מפותחות מאד מבחינה תיירותית, ומעבר לשהות במתחמי הנופש המפנקים, הרי שהן מציעות גם לא מעט אטרקציות נוספות. אנו נסקור עבורכם מה יש לכל עיר להציע לכם, ונבחן את היתרונות שלה – וכך אתם תוכלו לבחור את העיר שמתאימה לכם באופן אישי.

יוצאים לנופש מדהים באילת

מידי שנה בשנה, פוקדים עשרות אלפי ישראלים את בתי המלון באילת. אין ספק שמאז ומתמיד, חופשה באילת הייתה האפשרות הפופולריות ביותר בקרב ישראלים. נכון שיש גם מלונות בחיפה, טבריה, ים המלח, ירושלים ותל אביב – אבל אילת תמיד נחשבה לעיר המרכזית ביותר בכל מה שנוגע לתיירות. הדבר הוא בין השאר בזכות מזג האוויר השמשי, וכמובן הורדת המע"מ שיש בעיר זו. אבל יש לכך גם סיבות נוספות.
כשאנשים יוצאים לחופשה באילת, הם רוצים גם לצאת מעבר לאטרקציות של בית המלון שבו הם שוהים. לכן, בעיריית אילת השקיעו רבות באטרקציות תיירותיות שכל אחד יוכל לצאת אליהן בחופשה שלו. אין זה משנה אם אתם יוצאים לנופש עם החברים, מארגנים מסיבת רווקים באילת, יוצאים לחגוג יום נישואין, או שיצאתם לנופש משפחתי עם הילדים שלכם – תמיד יש מה לעשות באילת.

אחד מהאתרים המפורסמים ביותר באילת, הוא כמובן המצפה התת ימי. זהו מרכז מבקרים מדהים וייחודי מאד, שאין עוד כמותו בישראל, והוא אף נדיר למדי במדינות אחרות. בתוך המתחם של המצפה התת ימי, תוכלו לצפות בעשרות זני הדגים אשר חיים באזור ים סוף. יש לזכור שים סוף הוא ים יחסית יוצא דופן, בהיותו קריר יחסית, ולכן מותאם לזנים ייחודיים מאד של דגים ושאר יצורי מים. המצפה התת ימי כולל בתוכו אטרקציות מיוחדות כמו שיט בספינה עם ריצפת זכוכית, ביקור במרכז האושינריום, ועוד ועוד אטרקציות ייחודיות.

אטרקציה נוספת שיש באילת היא של עיר המלכים. מדובר ללא ספק על מרכז מבקרים מדהים, חוויתי ואינטראקטיבי. מרכז זה מתאים בעיקר למבוגרים שיוצאים לנופש עם הילדים שלהם, שכן הילדים יכולים למצות רבות מהביקור החוויתי בעיר המלכים.

ומה עם נופש בחיפה?

נכון שישראלים רבים יוצאים אל חופשה באילת לפחות פעם בשנה, אך מאז ומתמיד האופציה של חיפה גם היא הייתה אהובה מאד על הישראלים. ניתן אף לראות כי בחיפה יש בתי מלון של כל הרשתות הגדולות, ובנוסף גם בתי מלון בוטיק המיועדים למספר אורחים מצומצם יותר. אפשר למצוא מלונות באילת לכל אורך העיר – מהחלק העליון שלה, ועד לחלק של העיר התחתית. ניתן ליהנות מהמגוון הרחב מאד של האטרקציות שאילת מציעה למבקרים בה. אפשר לצאת לביקור בגן הבהאים, ולהיחשף לדת הבהאית המיוחדת ויוצאת הדופן. אפשר גם לצאת אל טיול מדהים בהר הכרמל. חיפה כולה בנויה למעשה סביב הרכס של הכרמל יש מסלולי טיול רבים באזור הכרמל, אשר השתקם לחלוטין לאחר השריפה הגדולה. בתי המלון באילת מדורגים כמובן בהתאם לרמת היוקרה שלהם, כך שבין אם אתם רוצים לצאת לחופשה בסגנון יוקרתי, ובין אם אתם מחפשים מקום זול ומשתלם – חיפה היא המקום עבורכם!

התגובות סגורות