פבר 21

חופשה במלון בוטיק בצפון הארץ

בקטגוריה חופשה בצפון הארץ

שם המאמר: חופשה במלון בוטיק בצפון הארץ
דורג על ידי משה בתאריך 21.02.13
דירוג המאמר: 5.0

ברוב ערי ישראל השוכנות לחוף הים יש בתי מלון בהם מתאכסנים תיירי חוץ ותיירים מישראל. מרבית אזרחי המדינה יוצאים לחופשה שנתית לרוב בחודשי הקיץ. בתקופה זו של השנה מלאים כל בתי המלון בתפוסה מלאה עם תיירים מהארץ ומחו"ל.
בשנים האחרונות החלה אופנה חדשה. בעלי עסקים בתחום התיירות חיפשו דרכים נוספות לבילוי חופשה בצורה שונה מזו המקובלת. הם רוכשים בתים ישנים משפצים אותם ועושים בהם מלון בוטיק, מלון שבו מספר חדרים מצומצם בעלי אופי מקומי. משקיעים בעלי אפשרויות כספיות רוכשים או שוכרים מבנים ישנים בכל מיני מקומות בארץ ומסבים אותם למלון בוטיק.

הייחוד של מלון בוטיק הוא במיקומו בריהוט המיוחד לו ובחדרים המפנקים.במרכז הארץ נפתחו מספר מלונות שהריהוט בהם הוא מארץ מוצאו של בעל המלון, והוא משרה אווירה אוטנטית.פריטים שאין במלונות רגילים אלא רק במלון בוטיק בדרך כלל הארוחות יהיו מהמטבח המרוקאי.

Sea of Galilee by StateofIsrael, on Flickr

הזמנת חדר במלון בוטיק היא בדרך כלל לציון אירוע כלשהו, כמו, הצעת נישואין, יום נישואין, יום הולדת ועוד. הזמנת החדר יכולה לכלול פינוקי ספא וטיפולים קוסמטיקאיים וארוחות גורמה.
יתרון נוסף יש למלון בוטיק הוא במיקומו. בדרך כלל מלונות הבוטיק מוקמים בתוך הערים במרחק הליכה לכל אתרי הבילוי והמסעדות. בתל אביב, לדוגמא, יש חשיבות למרחק מהמלון למקומות הבילוי מאחר ולמצוא חניה בעיר זוהי מסיבה בלתי אפשרית. מלון במרכז העיר מקבל על הגעה לכל מקום.

אפשר למצוא גם מלון בוטיק בצפון. מלונות בוטיק אפשר למצוא בערים כמו צפת רמת הגולן ועוד וההבדל בין מלונות הבוטיק בצפון למרכז הוא בעיקר בנוף שבו משתלב מלון בוטיק בצפון.
בצפון יש מצפורים או ישובים קהילתיים קטנים בהם מלון הבוטיק משתלב היטב בשקט הסובב את המקום הנוסף הירוק מוסיף רקע.

למעשה מי שמגיע למלון בוטיק בכל מקום בארץ יכול לבלות את כל ימי החופשה מבלי לעזוב את החדר. בחדר במלון בוטיק בצפון כמו במרכז ובדרום מקיף את כל מה שצריך כדי לבלות חופשה מיוחדת ומפנקת. בתיאום מראש אפשר לקבל את הארוחות בחדר, מבלי צורך לרדת לחדר האוכל. אפשר להזמין מעסה כדי שיפנק את הזוג בעיסוי.

משפחות המגיעים עם ילדים לחופשה, המעדיפים את המולת המלון ויציאה לבילוי בכל רגע פנוי, יעדיפו להגיע למלון בו יש בריכת שחיה חדרי כושר וספא להורים וחדרי משחקים לילדים. מלון בוטיק אינו מקום נופש למשפחה עם ילדים. מלון בוטיק מתאפיין בשקט שלו.
אף כי צצים מלונות בוטיק בכל הארץ מדי שנה אל נסגרים בתי מלון אלא להיפך ממשיכים לבנות בתי מלון רבי קומות בערי התיירות הגדולות, כמו אילת, טבריה ואחרות.
בעבר היה נדמה שאינטימיות ושקט ניתן למצוא רק בצימרים אותם שוכר הזוג המעוניין בכך, אבל הוכח שמלון בוטיק אינטימי ושקט. יתרונו של מלון בוטיק הוא בכך שאפשר להיות עם עוד אנשים ולהרגיש לבד. בני הזוג יכולים להיות לבד עם עצמם או להתערבב עם יתר הזוגות.

זוגות רבים החוגגים ימי נישואין, ימי הולדת או כל אירוע אחר, מעדיפים מלון בוטיק על מלון רגיל כדי לחוש את האינטימיות והשקט שיש בו לעומת מלון רגיל.
כמו למלון רגיל כך למלון בוטיק רצוי להזמין מקום מוקדם ככל שאפשר כדי להבטיח מקום לתקופת הרצויה. בתקופת חגי הנוצרים בהם תיירים רבים מגיעים לטבריה, לכינרת, בתי המלון באיזור מלאים וכן כל הצימרים ומלונות הבוטיק בצפון הם חלק ממערך החדרים בצפון.

בחודשי הקיץ ולחגים תשרי, בהם עונת התיירות בשיאה, והביקוש לחדרים במלונות הבוטיק היא גדולה כדי להתארגן בעוד מועד..

התגובות סגורות