פבר 26

טבריה

בקטגוריה חופשה בצפון הארץ

שם המאמר: טבריה
דורג על ידי איילת בתאריך 26.02.13
דירוג המאמר: 4.5

טבריה, עיר תיירות שוכנת לחופה המערבי של הכנרת, אליה מגיעים תיירים רבים גם מישראל וגם מארצות העולם. בנוסף להיות עיר תיירות היא גם עיר חשובה למאמינים הנוצרים. על פי אמונתם ישו הלך על פני מי הכינרת והם מגיעים למקום כדי לטבול עצמם במקום בו טבל עצמו ישו.

TIBERIAS - GALILEE by israeltourism, on Flickr

בתי מלון בטבריה

כעיר תיירות נבנו בתי מלון בטבריה כדי לספק את הדרישה לחדרים לרבבות התיירים המגיעים בעונת התיירות, אבל לא רק. בטבריה עונת התיירות היא במשך כל השנה.
טבריה היא יעד לתיירות פנים. קבוצות של עובדים ממפעלים מגיעות לימי כיף ולסופי שבוע במסגרת עבודתם. מטיילים רבים המגיעים לטיולים בצפון קובעים את מקום לינתם באחד מבתי המלון בטבריה או במלונות בוטיק בעכו. בעבר היו תלמידי בית ספר שיוצאים לטיולים בצפון ישנים בחדרי כיתות בית ספר מקומי. בשנים האחרונות נעשה דור התלמידים מפונק יותר ולכן את הלילה הם מעבירים באחד ממלונות טבריה.אף שיש הרבה בתי מלון בטבריה בעונת התיירות, הלא הם חודשי הקיץ, התפוסה מלאה וכמעט ולא ניתן למצוא חדר פנוי. תיירים מגיעים לצפון קובעים את בסיסם בטבריה ויוצאים לטיולים ברמת הגולן ובאתרים הנמצאים בצפון ( כמו כפר נחום, תל דן ועוד).לאור הביקוש הרב של תיירי פנים וחוץ לבלות בטבריה הוקמו מספר בתי מלון על חוף הכנרת והארגונים הירוקים הקימו כל צעקה על כך מאחר והקמת המלון על חוף הכנרת מקטין אותו לנופשים בטבריה.

נופש בטבריה

בתקופת הקיץ יוצאים כמעט כל העובדים לחופשה שנתית ורובם יוצאים עם משפחתם לנופש באחד מאתרי ישראל הרבים. למי שאין אפשרות לצאת עם המשפחה לחופשה בחוץ לארץ ובאילת אין סיכוי למצוא חדר במלון יוצא לחופשה במקומות אחרים ואחד מהם הוא נופש בטבריה.
בתי המלון הרבים שיש בטבריה מאפשרים לבחור את המלון המתאים למשפחה הן מבחינת העלות והן זמן הנופש. מקומות הבילוי המוצעים בטבריה רבים והכנרת במרכזם. הקרבה לרמת הגולן ואתרים היסטוריים מהווים משיכה לצפון הארץ ולבילוי נופש בטבריה המשלב טיולים באזור.
רבים מתושבי ישראל נוסעים לחו"ל כי השיגו דיל במלון כלשהו. מה שהם לא יודעים שגם נופש בטבריה יכול להיות במחירי הדיל בחו"ל וצריך רק לעשות סקר שוקים ולמצוא את המלון הטוב והזול ביותר למטרת הנופש.
קבוצות חברים שיוצאות יחד עם משפחותיהם לחופשה ומגיעים לעשות נופש בטבריה יכולות לצאת לטיולים עם רכב בכל האזור וליהנות מהטבע שבצפון הארץ ומקומות בילוי המתאימים לכל הגילאים. המרחק הקצר בין טבריה לערים באזור ולמסלולי הטיולים מאפשר לשלב חופשה בטבריה וטיולים בטבע.
תקופת החגים היא תקופה טובה לבוא לנופש בטבריה. בתי המלון בטבריה מכינים עצמם לקלוט משפחות לחגים,משפחות המעדיפות לחגוג מחוץ לבית. וליהנות מכל הפינוקים המוענקים לאורחי המלון כמו בריכות שחיה, מועדוני ספורט וספא והפעלה לילדים. אטרקציה נוספת שיש בטבריה היא השייט במי הכינרת. השחפים המלווים את הספינה מעניקים אווירת טבע.

לקהל הנופשים הדתי וחרדי יש אפשרות לבקר גם בקברי צדיקים שבאזור. אפשר להתפלל בקבר ולבקש משאלה גם המרחק לצפת מאפשר להגיע למירון ולהתפלל על קבר שמעון בר יוחאי. לאוהבי השופינג יש גם מרכזי קנייה וקניונים וחנויות של מותגים. מתקיימות מכירות מוזלות. לחובבי הספורט והליכה יש טיילת סביב הכנרת ורבים בוחרים לצעוד את הצעדה היומית.

בטבריה מתקיים בכל שנה מרוץ המרתון המקומי שמושך אליה את ספורטאי הענף ולעיתים הם משלבים את הריצה עם נופש בטבריה. רצים ואחר כך נחים.
טבריה מציעה גם הרבה צימרים פרטיים. למי שמחפש לבלות נופש בטבריה בעלות נמוכה יחסית, אפשר למצוא חדרים בדירות פרטיות, אחד החדרים או יותר בבית משפחה מוסבים בעונת התיירות והחופש לחדרי אירוח כמו במלון בוטיק. עלות החדר כוללת ארוחת בוקר ומאפשרת שימוש במטבח הביתי.

התגובות סגורות