אוג 15

פינוקים וטיולים בירושלים

בקטגוריה חופשה בירושלים

שם המאמר: פינוקים וטיולים בירושלים
דורג על ידי דין בתאריך 15.08.13
דירוג המאמר: 4.0

ירושלים היא עיר הבירה של ישראל ועיר קדושה לשלושת הדתות יהדות נצרות ואסלם. מידי שנה מבקרים בעיר מטיילים ותיירים רבים מהארץ ומהעולם ולכן יום פינוק בירושלים הוא לא סתם עוד יום פינוק הוא יום עם הילת קדושה. גם אנשים לא מאמינים שמגיעים ליום פינוק בירושלים מרגישים את השוני בין ירושלים לערים אחרות.

<Jerusalem Mt. of Olives by Episcopal Florida, on Flickr

ישראלים רבים מגיעים ליום פינוק בירושלים לרגל אירועים משפחתיים וממקומות העבודה. ביום הפינוק כוללים המבקרים בעיר טיולים במקומות הקדושים ליהדות ובמוזיאוני ישראל ויד ושם. באתרים היסטוריים ועכשוויים.

בסיומו של יום הפינוק בירושלים מגיעים האורחים לאחד ממועדוני הספא הרבים שבעיר המציעים טיפולים שונים שכוללים גם ארוחה קלה.

רבים מבין המבקרים בעיר בוחרים לעשות זאת בטיול סגווי בירושלים. הסגווי הוא כלי דו גלגלי שהמשתמש בו עומד עליו ונוסע איתו ממקום למקום. הסגווי הוא כלי שבמקורו הובא לארץ לשימוש פקחי העיריות ולשוטרים אבל משום מה לא נכנס כל כך למודעות.

חברות טיולים בעיר מצאו שטיול סגווי בירושלים מאפשר לאנשים שגילם יותר מ-16 להגיע לכל מקום בעיר ללא צורך בהליכה ברגל. את הסגווי יכולים להפעיל כל מי שמלאו לו 16, אין צורך ברישיון נהיגה והוא אסור לתנועה על הכביש.

אפשר לשלב ביום פינוק בירושלים גם טיול סגווי. יש עוד כמה ערים בארץ שמצאו בסגווי דרך לקידום הטיולים בעיר ואחת מהן היא תל אביב שניתן לצפות בקבוצות על גבי סגווי לאורך הטיילת, ביפו ובאתרים אחרים.

מפעלים רבים שרוצים לשפר את תנאי עבודת העובדים שלהם מוציאים מדי שנה את כולם ליום כיף וטיולים. אחד היעדים הוא יום פינוק בירושלים. משלבים ביקורים בעיר וטיולים לאורך היום. בשעות הערב כשכל העיר מוארת ניתן לצפות בחומה, במגדל דוד ובגשר המיתרים או בהופעה כלשהי בבריכת הסולטן.

משפחות עם ילדים שמחפשות מקומות לבילוי משפחתי, בעיקר בימי החופש הגדול והחגים, מגיעות לירושלים לבלות יום משותף. הילדים הבוגרים של משפחות אלו יכולים לרכוב על גבי סגווי.

יש שמתחילים את יום הפינוק בירושלים עם ביקור באתרים היסטוריים וקדושים טיפולים בספא ובערב עם רדת החשיכה בסיורים ברחובות העיר.

זוגות רבים מגיעים ליום פינוק בירושלים מתנות לגבר או לאישה לרגל יום הולדת או יום נישואין. גברים מציעים לחברותיהם הצעות נישואין בסיום היום הנהדר שהם בילו.

בנים המגיעים למצוות עולים לתורה ליד הכותל המערבי ומשלבים את המשך היום יום פינוק בירושלים. אירוע זה לא ישכח מהם במהרה והוא יהיה חוויה לכל החיים.

כדי להרחיב את מעגל הלקוחות מציעים חלק מבתי המלון בעיר יום פינוק בירושלים שכולל חדר במלון, פינוקים במתקניו ויציאה עם מדריך מטעם המלון לטיולים באתרים שבעיר ובסביבותיה. בחודשי הקיץ מרבים יהודים מהמגזר הדתי-מסורתי והמגזר החרדי להגיע לירושלים ליהנות מקדושתה ובחלק מהמלונות הוכשרו חדרי כושר וחדרי ספא במיוחד למגזרים אלו. שגם מגזרים אלו יוכלו לבלות וליהנות מפינוקים.

בנוסף פתחו בתי המלון ערוך ליום פינוק בירושלים לנשים שבמשך כל השנה עובדות וטורחות גם בבית וגם מחוצה לו ואין להם רגע פנאי לעצמן.

אף שמזג האוויר בירושלים בחודשי הסתיו והחורף קרירים וגשומים ולעיתים אף יורד שלג מגיעים רבים לימי כיף בעיר גם בעונה זו ובמיוחד בשבוע של חג החנוכה. בשעות הערב יש סיורים ברחובות העיר לצפייה בחנוכיות המוצבות על גבי אדן החלונות.

בירושלים מתקיימים פסטיבלים רבים לאורך כל השנה ובעיקר בתקופת חודשי הקיץ. אפשר לשלב יום כיף ופינוק בעיר עם אחד הפסטיבלים הללו וליהנות משני האירועים גם יחד.

נשים מקבלות כמתנה יום פינוק בירושלים

התגובות סגורות