מאי 21

פולימרים ואריזות

בקטגוריה ציוד קמפינג לטיול

שם המאמר: פולימרים ואריזות
דורג על ידי סימה בתאריך 21.05.13
דירוג המאמר: 4.5

אחד החומרים השכיחים ביותר בעולם בעשורים האחרונים הוא פלסטיק מסוג פולימר. הפולימרים, שסוגים רבים להם, נפוצים בכל אחד מהתחומים הסובבים את חיינו, ולפעמים אנחנו אפילו לא מודעים לכך שמדובר בפולימר. אריזות פלסטיק מסוגים שונים, בגדים, דבק, אביזרים טכנולוגיים, עטיפות של מזון, רהיטים, מחשבים ועוד. הפולימרים מתאימים את עצמם, דרך עבודת מעבדה של מומחים, לכל צורך, ובכך הם הופכים את הנפט ממנו הם מיוצרים לאחד החומרים החשובים ביותר על פני כדור הארץ.

אריזות פלסטיק

כאמור אחד המוצרים הנפוצים ביותר מפולימרים הוא אריזות פלסטיק. ייצור השקיות מפולימרים הפך אותן לחזקות יותר, עמידות יותר ובעיקר צבעוניות וכאלו שאפשר להטביע / להדפיס עליהן. זה חשוב מכיוון שכך אפשר להשתמש בשקיות הניילון והפלסטיק כחלק מהמיתוג הגרפי של העסק, דבר שהוסיף לפופולאריות שלהן והעניק להן מקום חשוב בכל עסק. הבעיה היא שפולימרים, ובעיקר שקיות, לא מתכלות ואז הן מזהמות את הסביבה. זהו אחד הנושאים החמים ביותר בשיח האקולוגי ב-20 השנים האחרונות. מה עושים עם אריזות פלסטיק?

מה עושים עם אריזות פלסטיק?

יש שני דברים שאפשר לעשות כדי למנוע זיהום מסיבי. האחד, ייצור מוצרים שלא צריך להשתמש בהם רק פעם אחת מפלסטיק כזה – כמו למשל כיסוי לגריל גז. את הכיסוי לא צריך לזרוק ואז אפשר גם להפוך אותו לזול לייצור, אך לרב פעמי. הדבר השני שאפשר לעשות הוא לייצר שקיות אטרקטיביות דיין כדי שלא יהיה צריך לזרוק אותן אחרי שימוש אחד, אלא להפוך אותן למוצר רק פעמי בבית, לאריזת בגדים וכולי. היום מיוצרות השקיות בפולימרים משוכללים, שעושים את שתי הפעולות המדוברות, ובכך מסייעים קצת להוריד את הזיהום. לעומת השקיות של פעם, שהיו מיוצרים בפולימרים ישנים – השקיות החדשות ידידותיות יותר לסביבה.

התגובות סגורות