נוב' 18

שלל אטרקציות בתל אביב

בקטגוריה חופשה במרכז הארץ

שם המאמר: שלל אטרקציות בתל אביב
דורג על ידי שימרית בתאריך 18.11.12
דירוג המאמר: 4.5

תל אביב היא עיר חד פעמית, אפילו שכל הערים האחרות גם אומרות את זה על עצמן. היא שוות ערך לפריז, לונדון או ניו יורק. תל אביב מיוחדת כי יש בה ישן וחדש, ישראלי ופלסטיני, יש בה תרבות, יש בה חוף ים ייחודי, יש בה תזזית ותנועה, היא לעולם לא נחה. היא שילוב יוצא מן הכלל של חופים, גנים, תרבות, אמנות, היסטוריה, מסעדות, בתי מלון, ארכיאולוגיה ייחודיים – וגם אוכלוסיה שונה מאד משאר תושבי ישראל. האווירה בה קנתה לה שם שאין שני לו בעולם המערבי ובכלל בכל העולם.

Tel Aviv at 100 by israeltourism,  onFlickr

אטרקציות בתל אביב

תל אביב מלאת מוקדי משיכה. אטרקציות תל אביב יכולות להיות ממסעדה איכותית ועד סתם סיור רגלי בעיר הלבנה. תל אביב היא עיר חיונית, יש בה התרחשות כל הזמן. העיר בת 104, והיא מושכת אחרי היסטוריה של היישוב היהודי בארץ ישראל. תל אביב נקראה אחוזת בית, והייתה עיר קטנה ולא חשובה ליד יפו. שמה שונה בעקבות המיזוג בין החדש לישן, הסמל המסחרי שלה, לתל אביב – בהשראת ספרו של הרצל, ישן חדש, אלטנוילנד. תל אביב אכן היא עיר של ישן חדש: מצד אחד יש בה גורדי שחקים ואף מסעדות בתל אביב נחשבות לרמה הגבוהה ביותר – מצד שני יש בה פרוייקטים לשימור ושכונות כמו כרם התימנים. מצד אחד אינטרנט אלחוטי בכל מקום, מצד שני, שכונות טמפלרים גרמניות. בעיר יש הרבה מה לעשות: מתאטרון הבימה ושדרות רוטשילד, דרך שיינקין או פלורנטין, שתי שכונות יפות מאד, ועד מבנים בסגנון באוהאוס, שזיכו את תל אביב כאתר מורשת תרבות בין לאומית ב-2003.

יפו היא חלק חשוב מתל אביב. היא עיר הנמל העתיקה בישראל ואחת העתיקות בעולם. יפו עוד נזכרת במצרים העתיקה, בתנ"ך ובברית החדשה, יש בה הרבה אתרים היסטוריים ששווה לבקר בהם, ואוכל ואוכלוסיה מעורבת (יהודית ערבית בעיקר) מאד מעניינת. תל אביב באוטובוס או ברגל, עם מדריך או בלי מדריך, היא ללא ספק העיר האטרקטיבית בישראל.

התגובות סגורות