פבר 26

נופש בטבריה

בקטגוריה חופשה בצפון הארץ

שם המאמר: נופש בטבריה
דורג על ידי דליה בתאריך 26.02.13
דירוג המאמר: 4.0

טבריה היא אחת הערים המתויירות בישראל. לא רק תיירים מחוץ לארץ מגיעים להתאכסן בה. תיירות הפנים, קבוצות מאורגנות ממפעלים, קבוצות חברים ומשפחות מגיעים לבלות את חופשותיהם סופי השבוע או החגים בעיר. תעשיית התיירות היא הענף הראשי בפרנסת תושבי העיר.כדי לשרת את כל הבאים לעיר הוקמה בעירייה מחלקה מיוחדת המפקחת על המפקחת על כל ההיבטים הקשורים לתיירים ולנותני השירותים.

The Scots Hotel, Tiberias_0822 by hoyasmeg, on Flickr>

בתי מלון בטבריה

פרנסת רוב תושבי העיר טבריה היא בתיירות. חלקם ישירות (בית המלון) וחלקם באופן עקיף (מסעדות, בתי קפה, חנויות מזכרות). לכל בתי מלון בטבריה יש מספר רב של חדרים.
טבריה נחשבת למקום קדוש לנצרות בעיקר בגלל האמונה שישו הלך על מי הכנרת. נוצרים רבים מגיעים לעיר משתכנים באחד מבתי המלון בטבריה ועורכים טכסים ותפילות במקום בו הם מאמינים שישו טבל. גם האתרים ההיסטוריים שבאזור טבריה מביאים מבקרים רבים לאזור ולהשתכן בבתי המלון בטבריה. קבוצות של תיירים מגיעות עם אוטובוסים שמובילים אותם מהמלון בוטיק בעכו או בטבריה לטייל באזור ובחזרה. למצוא חדר פנוי במלון בטבריה בתקופת הקיץ או בחגי ישראל היא משימה בלתי אפשרית אבל תמיד כדאי לנסות.
בתי המלון בטבריה מציעים לאורחים חבילות נופש שכוללות חדר ופינוק בחדרי הכושר, המרחצאות והספא וכניסה חופשית לכל מתקני המלון. בכל מלון אפשר למצוא הפעלה מיוחדת לילדים. תחרויות ספורט מים בבריכה או הרקדה המונית בהדרכת צוות המלון.

בכל בית מלון בטבריה, כמו ברבים מבתי המלון האחרים בארץ, אפשר לקבל מידע על מקומות ואתרים בסביבה ולעיתים אף יש טיולים רגליים מאורגנים על ידי בית המלון, כמו אורי בורי ליד עכו וכל העתיקות בסביבה, הצפון מלא בהם.
בתי המלון בטבריה מוחלקים בין פרטיים לרשת מלונות. אפשר למצוא מלונות רשת הקיימים גם בערי תיירות אחרים בארץ. לכולם יש אתרים באינטרנט המפרסמים את ייחודו של המלון. אפשר לראות באופן מוחשי את החדר ומתקני המלון. מומלץ לנופשים לבחון את כל התנאים מראש כדי למנוע אי נעימות ואכזבה במקום.

ישנה גם אפשרות להזמין חדר באחד מבתי המלון בטבריה באמצעות אתר האינטרנט. זוהי דרך לחסוך בתשלום לסוכן ולהוזיל את מחיר הנופש. דרך נוספת היא להזמין את החדר ישירות במלון. למלונות הרשת יש מרכז הזמנות ואין כל אפשרות לרכוש חבילת נופש ישירות במלון.

בנוסף לבתי מלון בטבריה אפשר למצוא גם צימרים בדירות פרטיות. אנשים מסבים חדר או יותר מדירתם להשכרתם לתיירים והחדר כולל ארוחת בוקר, שימוש בחדרי השירותים והמטבח. זוהי דרך להוזיל את הנופש במלון בטבריה. בתי המלון הם לרוב על בסיס שתי ארוחות בוקר וערב שנכללים במחיר. ישנם גם בתי מלון שהמחיר כולל רק חדר עם ארוחת בוקר. מה שמצריך את הנופש למצוא מקום לאכול בצהריים ובערב. לצורך כך נפתחו מסעדות מכל הסוגים וריבוי הסועדים בתקופת הנופש והתיירות מביאה לעיר פרנסה ושגשוג. הכנרת ידועה כספקית דגים גדולה ובעיר אפשר למצוא מסעדות דגים רבות. גם חנויות לממכר מזכרות משגשגות בחופשות הקיץ והחגים. התיירים הרבים רוכשים מזכרות מישראל ומאפשרים לרבים העוסקים בענף להתפרנס בכבוד.
בילויים רבים יש בטבריה ואחד מהם הוא השייט על הכנרת. ספינות מלוות בשחפים חוצות את הכנרת ממערב למזרח ובהזמנה מוקדמת אפשר להפוך את הספינה למסעדה. מפעלים המוצאים את עובדיהם לסוף שבוע או לטיול באזור מנצלות את השייט לקיום ארוחה כחלק מהאטרקציות המוצעות לעובדים.

רוב בתי המלון בטבריה הוקמו על חופה של הכנרת. בכל פעם שמוקם מלון חדש ארגוני הירוקים מקימים קול צעקה על גזילת חוף מהאזרחים. מוגשות עתירות לבית המשפט אבל בדרך כלל היזמים להקמת בית המלון זוכים והמלון מוקם.

התגובות סגורות