ספט' 09

מלונות בטבריה – חופשה עם היסטוריה

בקטגוריה חופשה בצפון הארץ

שם המאמר: מלונות בטבריה - חופשה עם היסטוריה
דורג על ידי לירון בתאריך 9.09.12
דירוג המאמר: 4.5

טבריה היא עיר מקסימה והיא בעיקר קרובה מאד לכנרת, אטרקציה משמעותית. למרות "השם הרע" שיצא לטבריה בעשור האחרון, היא אולי העיר שהכי דומה לעיר יוונית בישראל. יש בה מסעדות טברנה ואוכל רחוב מעולה, אווירה נחמדה ויש בה בתי מלון למכביר. מלונות בטבריה הם רק חלק מהסיבות לנסוע לעיר ולגלות למה היא הייתה אחד מיעדי התיירות המועדפים בארץ עד תחילת שנות ה-90 של המאה ה-20.

מלונות בטבריה – בגלל העתיקות, בגלל הכנרת, בגלל האווירה

בגלל שהעיר הפכה לדתית בשנים האחרונות יותר נחמד לבקר בה באמצע השבוע. אם אתם יכולים, מומלץ לבקר במלונות בטבריה בימי חול. בעיר מסעדות טובות, רחובות יפים ובעיקר כמה אטרקציות היסטריות. העיר עברה כיבושים היסטוריים מרתקים ולכן יש בה רליקים, שאריות היסטריות, נדירות ויפות. למשל… הגן הלאומי של העיר חמת. במקור, שבט נפתלי ישב באזור ויש בו הרבה מעניינות חמים. ההיסטוריה הביזנטית בכל פינה וגם שאריות של רעידת האדמה משנת 749. אפילו שאריות עותמניות יש, באמצעות בתי חמאם שנשארו מימי התורכים ושווה לבקר בהם.

tiberias by phogel, on Flickr

קצת היסטוריה בעת הביקור שלכם בבית מלון בטבריה לא הזיקה עוד לאיש!

ב-1921 סללו את הכביש הראשון לעיר – ובמהלך הסלילה גילו פסיפס מיוחד. בהמשך גילו את שרידי העיר חמת, והשאר היסטוריה. אם אתם נוסעים למלונות בטבריה – לא משנה אם מלון פשוט ליד הכנרת, מלון רשת או מלון בוטיק בטבריה – אתם חייבים לבקר באתר היסטורי אחד לפחות גם אם באתם סתם ל"בטן גב". רצפת הפסיפס שיש בעיר היא מהיפות בארץ וחבל לפספס את זה בגלל הרצון העז למנגל אחד יותר מדי. למשל, גילו כי בשנת 300 לספירה היה שם בית כנסת ושרידיו נמצאו. מעניין מאד וחובה לבקר בבית מלון בטבריה!

התגובות סגורות