פבר' 27

מדרום ועד צפון: ההצלחה של נופש באילת בפסח וחופשה בכנרת

בקטגוריה חופשה באילת

חופשת פסח מאפשרת לישראלים לבלות ימים ארוכים עם המשפחה. אפשר לנצל את חול המועד פסח על מנת לנסוע דרומה לאילת, או להגיע צפונה לאיזור הכנרת. מזג האוויר האביבי בפסח, מגוון האטרקציות ורשימת הפעילויות הארוכה מבטיחים חוויה בלתי נשכחת. יחד עם זאת, תמיד קיימת מידה מסוימת של התלבטות לגבי היעד אליו כדאי להגיע. לאילת יש יתרונות ברורים כגון חופי רחצה, מרכזי קניות מפוארים ושמש נצחית, אך גם לכנרת יש המון מה להציע. חופשת פסח באילת או בכנרת אינה באה על חשבון שמירת כשרות וחגיגת ערב ליל הסדר. אפשר לצאת אל חופשת פסח בכנרת או באילת מיד לאחר ליל הסדר עצמו, לנפוש בסוף השבוע ולחזור לשגרה בהדרגה.

התקציב עבור נופש באילת בפסח

תכנון של נופש באילת בפסח מבוסס על מספר שיקולים מרכזיים. השיקול הראשון הוא עניין התקציב והמחיר: אפשר להזמין נופש באילת בפסח זמן רב מראש וליהנות מדילים ומבצעים בבתי המלון. מנגד, ניתן להזמין נופש באילת בהתראה קצרה ולהרוויח מחירים של הרגע האחרון. משפחות לא יכולות להרשות לעצמן לחכות עד תחילת החופשה על מנת להזמין חדר בבית מלון, לעומת צעירים אשר אינם מוגבלים מבחינת תאריכים. שיקול נוסף הוא תכנון החופשה סביב נופש באילת בפסח. ישנם אורחים המגיעים אל העיר ומתמקדים בחופי הים, לעומת אחרים אשר מקדישים שעות ארוכות לשיטוט בין חנויות ומרכזי קניות. לאילת יש הרבה מה להציע לכל אורך השנה ובעיקר במהלך חגים ארוכים כמו פסח.

שיקולים לפני הזמנת מלונות כנרת

גם חופשה באחד מבין מלונות כנרת מעלה שאלות חשובות. אפשר להזמין את מלונות כנרת לצורך בילוי עם המשפחה על שפת האגם, או לבקר בערים הקרובות, במסלולי הטבע ובפעילויות המזוהות עם הצפון. בתקופת חול המועד פסח ממשיכים הנחלים בצפון לשמור על זרימה מהירה ולכן משפחות רבות מזמינות טיולי קיאקים. מי שאוהב את האתגרים בטבע יכול להצטרף אל סיורי סוסים, ג'יפים או טרקטורונים. מלונות בכנרת נמצאים במרחק של נסיעה קצרה ממרכז העיר טבריה. משפחות המגיעות אל בתי המלון בסביבת הכנרת נהנות משקט, שלווה והמון אנרגיות חיוביות.

הבדלי הטמפרטורות

למרות המרחק בין הכנרת לאילת, אין הרבה הבדלים בטמפרטורות בין שני היעדים. אילת היא כמובן עיר בעלת אקלים יבש ומדברי לעומת הכנרת המתאפיינת בלחות מסוימת, אך עדיין מדובר על תקופה יחסית חמה. חופשה בכנרת או באילת משלבת ברוב המקרים טבילה במקורות מים – בין אם מדובר על האגם הכי מפורסם בישראל או על חופי הים האדום. זו היא אטרקציה ייחודית של חופשה בפסח ולכן כדאי להתכונן אליה. בזמן אריזה והכנות לקראת הנופש יש לארוז בגד ים, להצטייד בקרם הגנה מפני השמש ולא לשכוח לשתות הרבה מים. מזג האוויר המתעתע של האביב עשוי להסתיר את מעלות החום, אך במידה ויוצאים לחופשה עם המשפחה אסור לוותר על כל אמצעי ההגנה הקיימים.

התייעצו עם הילדים

לסיכום, הכנרת ואילת הם שני יעדים מוצלחים עבור חופשה בפסח. במידה ועוד לא החלטתם לאן לנסוע, נסו להתייעץ עם חברים או בני משפחה. אל תזלזלו בדעה של הילדים ובדקו איתם איזה סוג של חופשה מתאים להם. ישנם ילדים אשר יעדיפו את הנסיעה הארוכה והנוף ההררי של אילת, לעומת אחרים שמאוד אוהבים את המים המתוקים של הכנרת. השיקולים שלכם לפני חופשה בפסח צריכים לנבוע מתוך הצרכים האישיים ולכן לא קיימת דרך אחת לקבל החלטה.

התגובות סגורות