פבר' 26

על נתניה הצעירה והמתפתחת ועל עיר משפחות עם היסטוריה מפתיעה

בקטגוריה חופשה במרכז הארץ

שם המאמר: על נתניה הצעירה והמתפתחת ועל עיר משפחות עם היסטוריה מפתיעה
דורג על ידי דורי בתאריך 26.02.13
דירוג המאמר: 4.0

אחת היא העיר בעלת אחוז הצמיחה הגבוהים ביותר במדינה והשנייה קיימת כבר משחר ההיסטוריה, אחת היא עיר ים עם שכונות חדשות מרהיבות, מרכזי תרבות חדישים מכללה ומרכז תיירות והשנייה היא עיר משפחתית שמטפחת את החינוך ומשקיעה בהרחבת השכונות החדשות המיועדות למשפחות צעירות.

דברים שלא ידעתם על נתניה

נתניה נבחרה לאחת מבין עשרת הערים הירוקות בישראל במסגרת התחרות של קלינטק, פועל בה אחד המקומונים הגדולים במדינה שנקרא "קול השרון" ובה קיים אחד מהיכלי התרבות המדהימים ביותר בישראל. נתניה נחשבת לעיר התיירות לא רק בשל השכונות החדשות הקמות בה כמו פטריות אחרי הגשם ומאכלסות את בעלי הדירות בעיקר במהלך חודשי הקיץ והיא גם העיר הארוכה ביותר במדינה, ששכונותיה פרוסים משני צידי כביש החוף. כיום פועלים בנתניה כמה מרכזי קניות ומלונות ואם זה לא מספיק, הטיילת של נתניה עברה שיפוץ נרחב והיום היא בין היפות במדינה.

ההיסטוריה העתיקה של עפולה

לא כולם יודעים זאת, אך הישוב "עפל" שבמקומו נמצאת כיום העיר עפולה, מוזכר כבר בכתבים העתיקים מלפני הספירה. התל הארכיאולוגי שקיים בלב עפולה מציג למבקרים שרידים מרהיבים מהתקופות השונות במהלך ההיסטוריה של הישוב. מלבד ההיסטוריה העשירה, עפולה מתהדרת גם בקונסרבטוריון שבו מופיעה התזמורת הייצוגית של עפולה ובפארק עפולה נפתח לפני כמה שנים אמפיתיאטרון ענק שמארח מופעי תרבות ופסטיבלים.

Netanya, Israël - 2008 by Emmanuel Dyan, on Flickr

נתניה ועפולה – ערים בתנופה

עפולה היא העיר העתיקה של עמק יזרעאל, נתניה היא העיר הצעירה של מישור החוף, שתיהן בעלות רוח צעירה ובשתיהן פועלים מיזמים חברתיים, מרכזי תרבות. משפחות רבות בוחרות להתיישב ולגדל בהן את ילדיהן בזכות איכות החינוך ואיכות החיים שהן מציעות לתושביהן.

התגובות סגורות