כללי

מרץ 6, 2014

השכרת מכוניות

אחד הדברים שמשפרים באופן קבוע חופשה בחו"ל הוא השכרה של רכב. כדי שתוכלו לטייל ברחבי העיר, על מנת שתוכלו לעבור בין עיר לעיר וכדי שתוכלו לחצות גבולות ולהגיע למדינות נוספות בכל ביקור, תמיד יהיה כדאי לשכור רכב ולנסוע איתו בדרכים. המשך…

אוגוסט 27, 2012

מבצעי ספא בירושלים – כל מה שרציתם לדעת

מבצעי ספא בירושלים – כל מה שרציתם לדעת

ירושלים היא לא רק בירת מדינתנו הקטנטונת, היא עיר תיירות תוססת, מרתקת ומרשימה. לא מפתיע לגלות את המוני התיירים והמבקרים המגיעים לעיר מידי שנה לאתרי התיירות, הנופש והבילויים של ירושלים. בדומה לכל עיר תיירות המכבדת את עצמה גם בירושלים תוכלו למצאו בתי מלון רבים ואתרי ספא מצוינים. אם אתם מגיעים לירושלים לנופש או אפילו חופשה קצרה, כדאי לשלב בין התכניות שלכם לבילוי באתר ספא בעיר. המשך…

אוגוסט 26, 2012

דילים ומבצעים לחופשה בארץ

דילים ומבצעים לחופשה בארץ

ענף התיירות מודע היטב להוצאה המשפחתית הגדולה על נופש לכל המשפחה. כדי להקל על המשפחות להחליט ולצאת לנופש מסוג זה רוב חברות התעופה וחברות הנסיעות מציעות דילים ומבצעים מפתים לחופשות משפחתיות בארץ ובעולם. שיטת ה LOW COST כבר מזמן מוכרת לכל המחפשים חופשות זולות יותר, וגם חופשות ברגע האחרון יכולות להיות אמצעי מצויין למציאת חופשה משפחתית במחיר אטרקטיבי. המשך…

אוגוסט 20, 2012

לצאת לנופש באילת וים המלח

לצאת לנופש באילת וים המלח

אם אתם רוצים חופשה מפנקת, אתם לא תמיד חייבים דווקא לטוס לחו"ל. אחרי הכל, לא כולם יכולים לפנות את הזמן לטיסה לחו"ל שגם לרוב גוזלת יותר משאבים ויותר אנרגיה. במקום זאת – צאו לנופש מפנק בבתי המלון שמפוזרים ברחבי הארץ. באופן טבעי, אתם תרצו לרוב בתי מלון שיהיו רחוקים מההמולה של מרכז הארץ. לכן, זה לא מפתיע לגלות שהיום ישראלים רבים יוצאים לנופש מפנק במיוחד או בים המלח או בעיר הדרומית אילת. אבל מה יש במקומות הללו שהוא מושך כל כך? המשך…

אוגוסט 20, 2012

קורס מזכירות וסוכני נסיעות למקצוע מכובד

קורס מזכירות וסוכני נסיעות למקצוע מכובד

אתם רוצים לרכוש לעצמכם מקצוע, שבו תוכלו לעסוק ברמה הגבוהה ביותר שיש. אבל איזה מקצוע אתם בוחרים? כאשר אתם מסיימים את התיכון, ומשתחררים מהצבא, יש כמה אופציות שעומדות מולכם. אפשרות אחת, היא להירשם לאוניברסיטה ולמכללה, ולנסות לעשות תואר ראשון ברמה אקדמית. אפשרות אחרת, היא לנסות ולעבוד במקומות שלא דורשים שום הכשרה מקצועית. באופציה הראשונה אתם אמנם רוכשים תואר מכובד, אך מדובר בתהליך ארוך, יקר, ולא בטוח שיש בכלל מסלול לימודים שמעניין אתכם. האופציה השנייה עלולה להיות בעייתית, שכן היא כוללת בעיקר משרות עם רמת שכר נמוכה למדי. לכן, הפתרון הטוב עבור אנשים רבים הוא האופציה השלישית – לעבור קורס שיכשיר אותם למקצוע מסוים, ברמה של הסמכה מקצועית, אך לא ברמה אקדמית.

מדובר על רעיון מעולה, שכן מדובר ביתרונות שבשני העולמות. מצד אחד, משך ההכשרה איננו ארוך ותובעני כמו לימודים אקדמיים. מצד שני, ההכשרה כן מקנה יוקרה מסוימת למקצוע שלכם, מה שמאפשר לכם למצוא בהמשך משרות מכניסות במיוחד. למעשה, סביר להניח שאתם תמצאו עבודה שתהיה מכניסה לא פחות, מאשר בוגרי התואר הראשון. בחרנו להתמקד בשני מסלולים, שיכולים להתאים לגברים ונשים כאחד – מסלול המזכירות, והמסלול של סוכני הנסיעות.

קצת על מסלולי הלימודים

קורס מזכירות, נועד להכשיר מזכירים ומזכירות ,אשר יעבדו במשרדים השונים בעבודות משרדיות שונות. אנשים רבים חושבים, כי בשביל להיות מזכיר במשרד, אין שום צורך לעבור הכשרה מיוחדת. האמת היא שהיום, משרדים רבים מחפשים מזכירים ומזכירות בכירים, אשר יוכלו ממש לנהל את המשרד מן הבחינה האדמינסטרטיבית  – והם מחפשים אנשים עם ניסיון, שגם עברו קורס מזכירות. במהלך קורס מזכירות, אתם תלמדו שפע של תכנים מרתקים.

reindeer choosing holidays

אתם תלמדו כיצד לעשות שימוש במחשבים, באינטרנט וביישומים שונים, על מנת לנהל משרדים שונים. אתם גם תוכלו לעבור אף תכנים בסיסיים הנוגעים לעולם הרפואה, המשפטים הביטוח והמיסוי – על מנת שכאשר תגיעו לעבודה בתור מזכירים, בתור בוגרי קורס מזכירות, יהיה לכם מושג בסיסי בנוגע למשרד שבו אתם עובדים. כמובן שבמהלך קורס מזכירות אתם תלמדו כיצד יש לתת מענה ללקוחות השונים, איך אפשר לנהל משרד, איך מבצעים תיוק וכתיבה ברמה יעילה, מונחים מקצועיים בעברית ובאנגלית מתחומים מקצועיים שונים, ועוד תכנים רבים ומעניינים.

לעומת זאת, קורס סוכני נסיעות מיועד עבור אנשים, אשר מעוניינים לשווק חבילות נופש שונות. חשוב להבין שאי אפשר לעסוק סתם כך בתחום. עליכם גם לעבור קורס סוכני נסיעות, וגם לעמוד בבחינות ההסמכה, כך שאיגוד סוכני הנסיעות הישראלי, יעניק לכם בסופו של דבר את התעודה הנכספת. קורס סוכני נסיעות מכשיר אתכם במגוון רחב מאד של תכנים – בין השאר בתכנון מתאים של טיסות, בתכנון ובחירה של בתי מלון, הכרה של אטרקציות נופש בכל העולם, וכיו"ב. כמו כן, קורס סוכני נסיעות יעניק לכם את הרקע הדרוש על כל המדינות בעולם, אליהן טסים הישראלים לנופשים שונים. אתם תכירו גם את התחום של התיירות העסקית, מועדוני הנוסע המתמיד, ותחומים נוספים.

איפה כדאי להירשם?

כדי להירשם אל קורס מזכירות או סוכני נסיעות, יש לכם כמה אפשרויות שונות. יש היום מכללות ובתי ספר שונים בתחום, אשר מעבירים קורסים בשעות הבוקר והערב לסירוגין. יש גם מקומות עבודה שמעבירים בעצמם קורסים בתחום (נפוץ בעיקר בתחום סוכנות הנסיעות). בכל מקרה, מומלץ שתבדקו כמה מוסדות במקביל, תראו את תוכניות הלימודים שלהם, וכך תדעו לבחור.