אוג' 20

מלונות כשרים בארץ

בקטגוריה חופשה בצפון הארץ

שם המאמר: מלונות כשרים בארץ
דורג על ידי יהודה בתאריך 20.08.12
דירוג המאמר: 4.0

אם אתם מתכננים נופש בבית מלון, ואתם גם שומרי כשרות, סביר מאד להניח שאתם תרצו לצאת לנופש במלון שיש לו תעודת כשרות, ושהוא מקיים מטבח כשר לכל אורך ימות השנה. לכשרות יש כמה זוויות שונות. יש כמובן את השמירה וההקפדה בין בשר לחלב, ושמירה על מזון שעבר שחיטה כשרה בלבד בתחום הבשר. כמו כן יש גם הקפדה על דינים מיוחדים במועדים – כמו מניעה מפתיחת המטבח במועדי הצום השונים (ובפרט ביום כיפור), וכמובן שמירה על מטבח כשר לפסח בימים הרלוונטיים.

השאלה היא כמובן, איזה מלונות מקפידים אחרי הוראות הכשרות, ומקיימים את הדינים רצויים? צריך לחלק את התשובה הזו לשני מרכיבים שונים – מלונות בארץ, ומלונות בחו"ל. כל עוד אתם בוחרים לנופש בתוך מלונות בארץ ברור שאין לכם בעיה. למעשה, חלק ניכר מאד מהמלונות בארץ מקיימים מטבח כשר לחלוטין ואף כשר למהדרין – וזאת בשל העובדה שבארץ יש ציבור בולט מאד שמקפיד על שמירת כשרות. לכן, אם אתם מתכננים לדוגמה נופש נהדר בטבריה בתוך מלון יוקרתי – תוכלו למצוא מלונות בטבריה שמקיימים מטבחים כשרים.

לעומת זאת, אם אתם רוצים לטוס לחו"ל אתם צריכים קצת יותר להתאמץ. כל עוד אתם טסים ליעדים קלאסיים בערים גדולות (כמו ניו יורק, פריז, לונדון וכיו"ב) אתם תוכלו למצוא לפחות מלון אחד כשר, אם לא כמה מלונות כאלה, שכן יש קהילה יהודית גדולה וענפה בעיר. אם אתם מתכננים נופש בעיירות קטנות או במקומות עם קהילה יהודית קטנה – סביר להניח שלא תמצאו מלון שכזה, וכדאי למצוא פתרון אחר.

Hotel Dan Tel Aviv

ולמה דווקא בטבריה?

כאמור, קל למצוא בארץ מלונות כשרים איכותיים מאד. ההיגיון מאחורי מלונות כשרים בארץ, הוא שאפשר לשלב בין נופש איכותי, ובין חדר אוכל שיגיש מנות יוקרתיות – לבין הקפדה על הכשרות. הדבר בולט מאד, במקרה של מלונות בטבריה. מדוע דווקא בטבריה? יש לכך כמה סיבות. אפשר שטבריה נמצאת במיקום המושלם עבור מלונות כשרים, ואולי אפילו עבור בתי מלון ככלל.

מצד אחד היא לא רחוקה כמו אתרים שונים כגון ים המלח או אילת – מרחק הנסיעה אליה הוא עדיין סביר. מצד שני, טבריה עדיין רחוקה מספיק ממרכזים הומי אדם של מרכז הארץ, והיא בכל נמצאת במיקום מיוחד מאד – למרגלותיה של ימת הכנרת. אנשים רבים שרוצים לנסוע ולהיות ליד הכנרת המדהימה, יחפשו גם מקום איכותי לשהות בו. אולי אנשים צעירים יותר יכולים פשוט להקים לעצמם אוהל על החוף- למשל בחוף גיא , אבל רוב האנשים – כמו אנשים מבוגרים, או הורים עם משפחות, יעדיפו לשהות בתוך בתי המלון האיכותיים של טבריה.

מרבית המלונות בטבריה, הם גם מלונות כשרים, משום שכאמור רוב אוכלוסיית ישראל היא שומרת כשרות ברמה כזו או אחרת. נכון שאין רוב לציבור הדתי והחרדי, אך אם מצרפים אליהם את הציבור המסורתי, שלרוב מקפיד בצורה מאד על חוקי הכשרות – אפשר להבין למה יש הרבה מלונות כשרים בטבריה. רוב הישראלים רוצים לשמור על כשרות, והישראלים שאים שומרים על כשרות – לרוב לא מתנגדים לתפריט כשר בבית מלון, כל עוד המנות טעימות ואיכותיות במיוחד.

הזמינו לעצמכם כבר עכשיו מקום

בשביל להזמין לעצמכם מקום בתוך מלונות כשרים, או בתוך מלונות בטבריה, או בתוך שילוב בין שני הסוגים הללו, אתם לא צריכים אפילו ליצור קשר עם בית המלון עצמו. היום, האתרים של סוכנויות הנסיעות מציעים לכם להזמין לעצמכם מראש מקום בתוך בתי המלון בארץ. במרחק של כמה הקלקות על העכבר, אתם יכולים להזמין לכם ולבני המשפחה והחברים מקום בתוך בית מלון, ולזכות לחופשה מפנקת – עם אוכל כשר.

המדריך לטיולי משפחות

התגובות סגורות