פבר 26

עיר השכונות של הקריות – קרית ביאליק

בקטגוריה חופשה בצפון הארץ

שם המאמר: עיר השכונות של הקריות - קרית ביאליק
דורג על ידי שמעון בתאריך 26.02.13
דירוג המאמר: 4.5

היא אחת מערי הקריות והיא גובלת בחיפה, היא הוקמה בתור שכונה על ידי אנשי העלייה החמישית, הצמיחה של האוכלוסייה שבה נמצאת בתנופה מתמדת מאז הקמתה ובה שכונות חדשות הקמות לצד השכונות הוותיקות ומרחיבות את שטחה. בזכות אותן השכונות החדשות היא גם מושכת משפחות צעירות מכל אזור הצפון.

Haifa Israel - Bahai Shrine of the Báb, Port, Hadar, Krayot by david55king, on Flickr

ההיסטוריה ההתיישבותית של קרית ביאליק

כיום קרית ביאליק היא אחת הערים שמרכיבות את האזור שנקרא "קריות", אך היא הוקמה בתור שכונה הסמוכה לחיפה בשנות השלושים של המאה הקודמת. את דרכה, קרית ביאליק התחילה בתור מושבת הגרמנים בעלת צביון חקלאי ובשנת 1960 סופחה אליה "עיר המפרץ" שהייתה המעברה של עולים מהודו.

שכונותיה של קריית ביאליק

את קרית ביאליק מרכיבות כמה שכונות, שכל אחת מהן הנה בעלת מאפיינים דמוגרפיים והיסטוריה אישית. שכונת סביניה היא השכונה הראשונה של קרית ביאליק ושכונת קרית שמריהו היא השכונה המיושבת בעיקר על ידי משפחות אשר עלו מהודו. לצדן קיימות שכונת ביאליק דרום ושכונת ביאליק צפון שנקראת גם צור שלום, בשתיהן תעשייה קלה, בתי ספר ובתי קומות המאכלסים משפחות מכל רובדי האוכלוסייה של קרית ביאליק. שתי השכונות החדשות של קרית ביאליק הן שכונת פרפר ושכונת גבעת הרקפות שמציעות אזורי מחייה מאוד פופולאריים בקרב המשפחות הצעירות.

אחות האיחוד של קרית ביאליק – כרכור

בדומה לקרית ביאליק, אשר היא חלק מאזור הצפוני הנקרא "קריות", כרכור היא מושבה שהיום מהווה חלק מהעיר פרדס חנה כרכור. בדומה לאדמותיה של קרית ביאליק אשר נועדו לשם חקלאות, גם אדמותיה של כרכור נרכשו במטרה זו. האיחוד בין פרדס חנה לכרכור התרחש בשנת 1969 וזאת על מנת לאפשר לכרכור להמשיך ולהתפתח בקצב שיועד לישוב בעת הקמתו.

התגובות סגורות