נוב' 19

מלונות בירושלים

בקטגוריה חופשה בירושלים

שם המאמר: מלונות בירושלים
דורג על ידי יפעת בתאריך 19.11.12
דירוג המאמר: 5.0

ירושלים עיר הבירה של ישראל ומוקד דתי, פוליטי ותיירותי משמעותי בישראל. במלחמת יום העצמאות, בשנת 1948, חולקה העיר לשני חלקים: מזרחית, העתיקה, שהיתה בשליטת הממלכה הירדנית, והמערבית, המודרנית, שהיתה בשליטת ישראל. בשנת 1967, בסיום מלחמת ששת הימים, אוחדה העיר מחדש וכיום היא בשליטתה המלאה של ישראל.


הושקעו משאבים רבים בבניית בתים ושכונות לתושבי העיר ולאלה שעברו לגור בה. למרות השקעה בעיר העתיקה עדיין ישנם פערים בין שני חלקי העיר. העיר מציעה למבקריה גם בילויים, ספורט, בתי קפה ולאוהבי הקניות גם מרכזי קניה וקניונים גדולים. בנוסף, בשל היותו עיר משמעותית לכל הדתות היא עומדת במרכז המחלוקת הפוליטית בין ישראל למדינות ערב והפלסטינים. ירושלים היא עיר קדושה לשלושת הדתות כשלכל דת מקום קדוש עבורה. עיר תיירות ואתרים רבים. כבר בתקופה הקדומה היתה ירושלים לעיר עליה לרגל שבה מקריבים קורבנות. העולים לרגל הגיעו מכל קצוות הארץ ברגל או על גבי בהמות ונשארו בעיר מספר שבועות. לצורך אכסונם נבנו חאנים ואורוות לבהמות. כל המתח הדתי הזה מהווה מוקד משיכה תיירותי עבור דתיים וחובבי תרבות מכל מדינות העולם. אוכלוסיית העיר ירושלים היא מגוונת. יש בה יהודים, דתיים חרדים וחילוניים. נוצרים וערבים. עד לשנים האחרונות לא נבנו לגובה הבניינים בירושלים. עם הרחבת העיר היה צורך לשנות את התפיסה והוחל בבניית בניינים גבוהים וביניהם בניית המלונות בירושלים. מאז שניתן לבקר, בנוסף למקומות בעיר המערבית, גם במקומות הקדושים בעיר המזרחית החל זרם תיירים להגיע לירושלים והיה צורך להרחיב את מספר החדרים כדי לעמוד בקצב הדרישות למקומות לינה.
Jerusalem as a Background-1 by zeevveez, on Flickr

בתי מלון בירושלים

תיירים רבים מגיעים לירושלים, הן אזרחי ישראל והן תיירים מחוץ לארץ, ולצורך שיכונם של כל המבקרים הוקמו מלונות בירושלים. ירושלים מציעה למבקריה אתרים רבים והמקומות הקדושים מקבלים תקציבים רבים כדי להיות במצב טוב, מתוחזק ונאות כדי לקבל את התיירים הרבים. מעבר למקום לינה תוכלו למצוא גם את דואו ספא לאונרדו פלאזה שם תוכלו להנות מטיפולים מרגיעים להמשיך את הסיור בעיר הנחת. משרדי הממשלה, הכנסת, בית יד ושם, מוזיאון ישראל הם רק חלק ממוסדות המדינה השוכנים בירושלים. הוקמה קריית ממשלה בה שוכנו כל משרדי הממשלה השונים. חברי הכנסת, שאינם גרים בירושלים, הנמצאים בימים בהם הכנסת עובדת בעיר, מתאכסנים, ברובם, באחד ממלונות ירושלים.

התיירים המגיעים לירושלים מתחלקים לקבוצות שונות. אחת הקבוצות הינה צליינים ואנשי דת נוצריים, הבאים לישראל למקומות הקדושים לנצרות ובין היתר גם לירושלים. בעיר מקומות קדושים והיסטוריים רבים אליהם מגיעים הנוצרים. תיירים נוצרים מבקרים גם בבית לחם, עיר הולדתו של ישו. לאחר ביקור בעיר זו חוזרים לישון בירושלים. המוסלמים המגיעים לירושלים מבקרים ומתפללים בכיפת הזהב ובימי שישי מגיעים מוסלמים רבים מכל אזור ירושלים ובעיקר מירושלים המזרחית לתפילה. קבוצה נוספת היא תיירים המגיעים לטייל בארץ בלי קשר לנושא הדתי. ישנם תיירים המגיעים כדי לבקר במקומות הקדושים והעתיקים משום שהם אוהבי טיולים. גם אתרי הטבע בישראל מציע להם עוד מקומות לבקר. מבין התיירים היהודים רבים הם שומרי מסורת ודתיים הבאים לירושלים כדי להגיע לכותל המערבי, שלא ניתן היה עד 1967 לבקר ולהתפלל בו. מלונות ירושלים מציעים חופשה מהנה עם אוויר צלול ואווירת קדושה. כל בתי המלון בעיר בתפוסה מלאה בתקופת החגים ובימי חופשות הקיץ. מזג האוויר הנוח בתקופת הקיץ מאפשר ביקור באתרי התיירות גם בשעות היום וגם בסיורים בלילה. בבתי מלון רבים, בנוסף לחדר וארוחות גורמה, ניתן למצוא גם מועדון ספא המציע לאורחיו פינוקים וטיפולים, מכון כושר ומכון קוסמטיקה. מלונות רבים מציעים לאורחים שלהם חבילות נופש המשלבות בין נופש, בילוי וטיולים בירושלים וסביבותיה.

התגובות סגורות