מרץ 25

חופשה לקבוצות מאורגנות בירושלים

בקטגוריה חופשה בירושלים

שם המאמר: חופשה לקבוצות מאורגנות בירושלים
דורג על ידי אלינור בתאריך 25.03.12
דירוג המאמר: 4.5

כיום ניתן לראות שאלפי תיירים, מטיילים ונופשים מגיעים לנפוש ולתור את ירושלים עיר הבירה של ארץ ישראל, אחד מהדברים הבולטים בפן התיירותי שניתן לראות בירושלים בעת הביקור הם קבוצות של טיולים מאורגנים המגיעים מדי יום בשביל לראות את העיר הכי קדושה בעולם ויחד עם זאת העיש קדושה לשלושת הדתות הגדולות.

כיום גם תיירים המגיעים מחו"ל, גם קבוצות של מטיילים ישראלים, גם קבוצות של תלמידי בית ספר וכמובן גם נופשים בודדים מגיעים בשביל לתור ולבקר בירושלים.

רוצה לדעת יותר על טיולים מאורגנים והקבוצות המאורגנות המגיעות לירושלים..? הגעת מקום הנכון!

חופשה לתיירים בירושלים

אז אין ספק בכלל שאחד מהמאפיינים הכי בולטים של התיירות בירושלים הם תיירים המגיעים מכל קצוות תבל וכל העולם בשביל לראות מקרוב ולחוש את האנרגיות של בירת ארץ ישראל.

בדרך כלל את קבוצות התיירים המגיעים לבקר בירושלים ניתן לראות באזורי העיר העתיקה, כאשר העיר עצמה קדושה הרי לשלושת הדתות, שהם: היהדות שהמאפיין המרכזי שלה הוא הכותל המערבי, הנצרות שלה המאפיין המרכזי זו כנסיית הקבר והאסלאם שלהם המאפיין המרכזי זה מסגד אל אקצה.

בדרך כלל בכל רובע בעיר העתיקה ניתן לראות את התיירים מכל אזור, כאשר כיום בתוך העיר העתיקה ישנם מלונות שמיועדים ללינה ואירוח, בדרך כלל הקבוצות המאורגנות של התיירים המגיעים לחופשה בעיר נוהגים לסגור את בתי המלון בירושלים אצל סוכני הנסיעות המקומיים במדינתם ולא בארץ כמונו הישראלים.

חופשה לישראלים בירושלים

בנוסף לתיירים המגיעים לירושלים ניתן לראות שלא מעט מהתיירים שמקבלת העיר מדי יום ביומו מגיעה דווקא מהמטיילים הישראלים והנופשים אשר מגיעים לבירת ישראל, הישראלים מתחלקים למספר קבוצות המגיעות לבקר ביעד, והם:

  • תלמידי בתי ספר – מכל הארץ שמגיעים לבקר ולטייל בירושלים במסגרת לימודית של משרד החינוך, זוהי אחד מתוכניות הלימוד החשובות ביותר בישראל אשר נותנת ערך ויהדות לעם היהודי והציוני.
  • חיילי צה"ל – המגיעים במסגרת ימי תרבות לבקר בעיר, בדרך כלל ניתן לראות את קבוצות החיילים בימי ראשון, כמו שרובנו מכירים "תרבות יום א'".
  • מטיילים בודדים – אלו האחוז הגדול ביותר של המטיילים המגיעים לבקר ולטייל בירושלים, כאשר כיום ניתן לראות אותם מדי יום מגיעים לכותל המערבי להתפלל, לראות את האטרקציות המוכרות והפופולאריות וכמובן את כל האזורים הכי מפורסמים ותיירותיים שמציעה העיר לאורח והמבקר בה.
  • קבוצות מטיילים מאורגנות – אלו פלח לא גדול אבל בהחלט מכובד של קבוצות מטיילים שמגיעים במסגרת טיולים מאורגנים לבקר בעיר הקודש, בדרך כלל ניתן לראות אותם עם מדריך טיולים המתמחה בסיורים בירושלים.

Model of Jerusalem pre-70 AD_1360

עלויות ומחירים של חופשה בירושלים

העלויות והמחירים זה אחד הפרמטרים שמשפיעים על החופשה בכל יעד תיירות כזה או אחר בעולם וכמובן שבירושלים בפרט, כיום ירושלים אינה נחשבת ליעד תיירות זול וזאת בעקבות התיירות הגדולה שהיא מקבלת מרחבי כל העולם, כמובן שכמו בכל מקום ניתן למצוא את השירותים הזולים יותר כמו לדוגמא בתי המלון השונים הנמצאים בעיר, כאשר ישנם כאלו ברמת חמישה כוכבים וישנם כאלו ברמת אירוח של שלושה כוכבים, חשוב מאוד בטרם תחליט להגיע ולבקר בירושלים למספר ימים שתעשה תכנון על ההוצאות הכספיות החל מההוצאה של המלון ועד ההוצאה של כרטיסים לאטרקציות, מקומות בילוי בירושלים  וכמובן מחייה וקניות שהוא חלק בלתי נפרד כאשר נוסעים לבקר בירושלים בירת ארץ ישראל.

התגובות סגורות