נוב' 18

בתי מלון בישראל

בקטגוריה חופשה בים המלח, מלונות

שם המאמר: בתי מלון בישראל
דורג על ידי גבעון בתאריך 18.11.12
דירוג המאמר: 4.5

כולנו יודעים להיכן מגיעים תיירים ולמה הם מגיעים לישראל. ההוכחה לכך שהדברים ידועים היא מפת בתי המלון בישראל. רבים ממלונות בארץ מטבריה בצפון ועד אילת בדרום הם רשת מלונות שהבינו את הפוטנציאל בהבאת תיירים לישראל – מסיבות נוף, ים, דת ועסקים.

קרבת בתי המלון לאגם הכנרת מאפשר לתיירי פנים ותיירים מכל העולם לשלב נופש עם ביקור במקומות הקדושים ואתרי הטבע. בדת הנוצרית ישנה אמונה שהכנרת מהווה מקום קדוש, עקב הליכת ישו על פני המים, וצליינים רבים מגיעים לטבריה ומשתכנים בבתי המלון הרבים, מקום נהדר לבלות את החופשה בצפון הוא הצימרים של אלון בגליל הנמצא בסמוך לטבריה. בירושלים שהיא עיר קדושה לכל הדתות יש מלונות רבים והם בתפוסה מלאה בעיקר בחגים ובימי החופשות השנתיות.

Swimming Pool/ Dead Sea by Tracy Hunter, on Flickr

קבוצות תיירים מחוץ לארץ המגיעות לביקור באתרים הקדושים עוברים בין מלונות בארץ ובך עוזרים לפתח את ענף התיירות והגדלת מקומות עבודה ופרנסה לתושבי הארץ. די רק לראות את הפרסומות של משרד התיירות שמעודדות להביא תיירים מחו"ל – כדי להבין את המנוע הכלכלי של התיירות כאן. ברוב ממלונות בארץ ניתן למצוא, מעבר לחדרים מאובזרים, בריכות שחיה ובחלקם גם מכוני ספא וקוסמטיקה, מכוני כושר. כל בתי המלון משתדלים ליצור אווירת נופש מהנה ומשלבים פעילות חברתית הופעות אמנים וטיולים באזור.

הרשתות פונות לקהלים מסוגים שונים ובין היתר, מציעות מלונות באיכויות שונות – כדי להתאים את רמת המחירים למה שהתייר מעוניין בו ובכך לגרום לו לבוא אליהן. למשל, מלונות ים המלח 5 כוכבים, שקיבלו את הדירוג הגבוהה מבין דירוגי בתי המלון, הם מהמלונות בארץ החדשים והמודרניים שהוקמו בשנים האחרונות. גם בתי מלון אחרים באזור ים המלח ששידרגו את עצמם וחידשו את המבנה זכו להעלאת הדירוג וגם הם נמצאים ברשימת מלונות ים המלח 5 כוכבים.

התגובות סגורות