פבר' 27

כל מה שצריך לדעת על טיסה לאילת וחבילות נופש אטרקטיביות

בקטגוריה חופשה באילת

טיסות לאילת יוצאות משני נמלי תעופה מרכזיים בישראל: שדה התעופה "שדה דב" בצפון תל אביב ונמל התעופה הבינלאומי "בן גוריון" הנמצא בסמוך לעיר הבירה ירושלים. ישנן גם טיסות לאילת מחיפה ומשדה התעופה בראש פינה, אך רוב חבילות הנופש לעיר הכי דרומית בישראל כוללות טיסה מהמרכז בלבד. על מנת להיערך אל טיסות לאילת יחד עם הילדים והמשפחה כדאי להכיר את שדות התעופה ואת החברות אל על, ארקיע וישראייר.

חברות התעופה המציעות טיסה לאילת

אל על מפעילה טיסות לאילת משדה התעופה בן גוריון בלבד, לעומת ארקיע וישראייר אשר טסות גם משדות תעופה אחרים. זמן הטיסה לאילת מתל אביב הוא בין 35-50 דקות, בהתאם לסוג המטוס, מזג האוויר ושיקולי בטיחות נוספים. טיסה לאילת היא פיתרון אידיאלי עבור משפחות המגיעות דרומה לתקופה קצרה. התחרות בין חברות התעופה הביאה לירידת מחירים משמעותית של טיסות לאילת ורבים בוחרים בדרך תחברוה זו על מנת להתחיל את החופשה. בנוסף, ניתן לברר לגבי טיסה לאילת בשילוב חבילות נופש.

טיסה, בית מלון ופינוקים נוספים

חבילות נופש לאילת כוללות מלבד טיסה גם בית מלון. בניגוד לחבילות באירופה או בארצות הברית, רוב החבילות לאילת לא כוללות שירותי השכרת רכב משום שמדובר על עיר קטנה המאפשרת התמצאות פשוטה ונוחה. מצד שני, חבילות נופש לאילת נמכרות במחירים אטרקטיביים במשך כל השנה. הביקוש עבור חבילות נופש עולה בצורה משמעותית לקראת החופש הגדול והחודשים יוני, יולי ואוגוסט ולכן כדאי לבצע הזמנה מראש. במקביל, הביקוש עבור חבילות נופש לאילת מתעורר גם בתקופת חול המועד פסח.

היערכות לקראת הטיסה

על מנת ליהנות מטיסה מוצלחת לאילת יש להגיע בזמן אל שדה התעופה. בשדה התעופה בן גוריון חובת ההתייצבות היא 60 דקות לפני הטיסה, לעומת 45 דקות בשדה דב בתל אביב. בחלק מהטיסות אי אפשר לשלוח מזוודות ולכן כדאי לוודא זאת מראש. הצוות בטיסות לאילת הוא ישראלי, ישנם דיילים מקצועיים והשירות ברמה גבוהה. היות ומדובר על טיסה קצרה לא מוגשות במהלך טיסות לאילת ארוחות, אך מוגשת שתייה קלה ונשנושים. הנחיתה באילת מתבצעת בשדה התעופה הנמצא במרכז העיר. חלק קטן מהטיסות המגיעות לאילת מחו"ל נוחתות בבסיס עובדה, אשר נמצא במרחק של 40 דקות נסיעה מהעיר.

חבילות נופש לאילת מתחילות עם הנחיתה בשדה

עם הנחיתה באילת אפשר להתחיל את החופשה באופן מיידי. היציאה משדה התעופה היא אל שיירת מוניות ואוטובוסים המהווים חלק חשוב במערכת התחבורה הציבורית. אפשר לנסוע אל המלון, אל מרכזי הקניות או אל אחד מאתרי הבילוי. טיסה לאילת היא חוויה נהדרת גם עבור ילדים, צעירים ובני נוער. משפחות המגיעות לאילת לאחר טיסה נהנות מזמן איכות משותף ולכן מומלץ לברר לגבי חבילות מן הסוג הזה. מבחינת בטיחות, טיסה לאילת עומדת בדרישות המחמירות ביותר של רשות שדות התעופה. כל הטיסות לאילת ללא יוצא מן הכלל עוברות בדיקות קפדניות. המטוסים הם יחסית קטנים ולכל טיסה עולים כמה עשרות נוסעים. ישנן גם טיסות המתנהלות במטוסי ג'מבו של מאות נוסעים, אך גם בהן מתקיים כמובן פיקוח של צוות מקצועי. המחיר של חבילות נופש לאילת כולל טיסות אינו גבוה ונחשב משתלם בעיקר בהשוואה ליעדים אחרים. סביר להניח כי גם בשנים הקרובות ימשיכו הטיסות לאילת לשרת עשרות אלפי ישראלים מדי שנה. ההצלחה של הטיסות לאילת והמבנה הייחודי של חבילות הנופש הופכים את אילת ליעד מבוקש, פופולארי ומצליח.

התגובות סגורות