נוב' 19

בילוי חופשה בארץ

בקטגוריה חופשה בים המלח

שם המאמר: בילוי חופשה בארץ
דורג על ידי גלית בתאריך 19.11.12
דירוג המאמר: 4.5

בכל מקום שבו יש תיירים בישראל, צצים בתי מלון לרוב. בעיקרו, מרכז התיירות של ישראל הוא תל אביב – אולם אטרקציות פראיות יותר, דוגמת הצפון או ים המלח, ואפילו ירושלים או טבריה, גם הן מוקדי תיירות משמעותיים בישראל.

כאמור, בתי המלון ממוקמים בערים שענף התיירות מפותח בהן ואלה השוכנות על יד הים בתי המלון נבנים לאורך החוף. ישנם בתי מלון רבים בארץ מטבריה בצפון ועד אילת בדרום הם רשת מלונות. ים המלח הוא אחד ממקומות הנופש הפופולאריים על תיירים, וניתן למצוא קבוצות רבות המגיעות דווקא בתקופת החורף וזאת משום מזג האוויר הנוח בחודשים אלו. בקיץ, למרות החום הרב בשורר באזור, תפוסת בתי המלון מלאה.

Suzuki by the Dead Sea by awduthie, on Flickr

ים המלח

ים המלח הוא המקום הנמוך ביותר בעולם ואף כמעט נכנס לרשימת פלאי תבל על כך ב-2012. בשל המלחים שבו, הוא ידוע בסגולותיו הבריאותיות. המלח והבוץ הנמרחים על המטופלים עוזר לריפוי מחלות עור, מפרקים, מחלות הריאה. בנוסף התפתחה מהמינרלים הנמצאים בים המלח גם תעשיית הקוסמטיקה. בארצות באירופה, במסגרת השירות הרפואי ניתנת לאזרחי מדינה וותיקים, האפשרות לבחור אחד המקומות בעולם לחופשת בריאות וביניהם גם ים המלח. אחת לכמה שנים מקבל האזרח חופשה כזו ומי שבוחר לבוא לים המלח לקבל טיפולים אף חוזר פעם נוסף לארץ בסדרת הטיפולים הבאה. רוב הטיפולים נעשים בתוך המלון. ישנן משפחות המשלבות טיפולים עם נופש משפחתי והן משתכנות באחד ממלונות ים המלח. תיירים ותושבי ישראל המגיעים לים יכולים בנוסף לטיפולים הרפואיים, החופש והנופש גם ליהנות מטיפולים קוסמטיים.

לצורך שיכונם של כל התיירים היה צורך בהקמת מלונות בים המלח. במתחם בעין בוקק ישנם מלונות רבים חלקם ישנם יותר עם מספר כוכבים נמוך, המלונות חדשים המוקמים בשנים האחרונות מאובזרים בצורה מפנקת והם זוכרים למספר כוכבים רב יותר. בנוסף לטיפולים הרפואיים הניתנים במקום ישנם במלונות בים המלח גם מועדוני ספא מפנקים ומכוני כושר עם כל המכשירים לאימון הגוף. כמה דוגמא מצויינת באיזור היא גן עדן בערבה במושב חצבה ואם בא לכם להתפנק תצפינו מעט אל מושב ניר ישראל אל איריס ספא , ספא מפנק.

סביב לים המלח מפעלים לניצול חומרי הגלם המופקים ממנו ובנוסף התפתחה גם תעשייה למלחים ומשחות הנמכרים בחנויות ובתי מרקחת והם אף מיוצאים לארצות העולם. בארצות הברית, בקניונים, ניתן למצוא עגלות המציעות מתוצרת ים המלח מלחים, בוץ ומינרלים וישראלים רבים, בעיקר צעירים שסיימו צבא מוכרים לעוברים ושבים, מהחומרים המופקים מים המלח.

בנוסף לתיירים הבאים לטיפולים ישנם קבוצות מטיילים אוהבי הטבע המתאכסנים במלון בים המלח והיוצאים לטיולים באזור. האווירה המדברית והשקט עושים את שלהם, והם מגיעים בהמוניהם. בתי המלון, בנוסף לספא וחדרי כושר, מציעים לשוהים גם בריכות שחיה, פאבים וצוותי בידור המופיעים מדי ערב בלובי המלון. ישנם גם הפעלות לילדים השוהים במלון. ניתן לקבל מידע על טיולי אופניים וגיפים. טיולי טבע להכרת החי והצומח באזור וכן ביקור במאהל בדואי להכרת חייהם של הבדואים עם אפשרות רכיבה על גמלים. ניתן לשכור שירותי מדריך לסיור במצדה ובערד. עיר ידועה באוויר המתאים לחולי הקצרת.

ים המלח נחשב בעיני רבים בעולם כאחד מפלאי עולם. ב-2012, כאמור, השתתף בתחרות אך לא זכה להיכלל בין שבעת פלאי העולם הראשונים. חברות ומפעלים מעניקים לעובדיהם ימי חופשה מפנקת באחד ממלונות ים המלח וכוללות בשהות גם טיולים באזור למקומות עם גנים מרהיבים , כמו עין גדי,מצדה קומראן ועוד. הריחוק מערים סואנות גורם מהווה מרכיב חשוב בבחירת חופשה בים המלח ולמעוניינים לבלות את חופשתם בשקט יכולים להשיג זאת באחד מהמלונות הנמצאים לחוף ים המלח. בנוסף לטיפולים המתקיימים בתוך המלון יש גם כמעט ליד כל מלון חוף מסודר ורבים המבלים חלק מזמנם בתוך מימי ים המלח.

התגובות סגורות