דצמ' 03

חופשה באילת – דילים

בקטגוריה חופשה באילת

שם המאמר: חופשה באילת - דילים
דורג על ידי אלכס בתאריך 3.12.12
דירוג המאמר: 4.5

אילת היא העיר הדרומית בישראל, אחת מערי הנופש והתיירות היפות והפופולאריות ביותר – אם לא הבכירה שבהן. הסיבות לכך רבות, אך נראה כי העיקרית קשורה לעובדה כי באילת מזג האוויר הנוח מאפשר לתיירים רבים מכל העולם להגיע לחופשה מפנקת גם בחודשי החורף. מספר ימי החורף באילת מועט והשמש זורחת ומחממת. התיירים המגיעים מארצות אירופה הקרות יכולים להשתזף ולרחוץ בים מה שבארצם אפילו לחלום לא מעיזים. ישראלים הבוחרים לבלות את חופשותיהם באילת מעדיפים את תקופת החגים, חגי תשרי, מאחר ובחודשי הקיץ החום חזק וישנן שעות בהן אי אפשר לצאת מהמלון.

בתי מלון ודילים באילת

אילת כולה מלאה בבתי מלון על החוף, והיא כך החל מהפיכתה לעיר תיירות מרכזית החל מ-1948. לאור הביקוש הגובר והולך של חדרי מלון הוקמו בתי מלון באילת לאורך הים והחופים הותאמו לצרכים של תיירים מכל הסוגים. בשנים הראשונים הגיע לאילת אפשר היה רק ברכב פרטי או באוטובוסים בתחבורה הציבורית, הנסיעה היתה קשה וארוכה, לפעמים היתה הרגשה שטיסה לאירופה קצרה יותר, והכבישים היו מפותלים ומסוכנים. אנשי עסקים שיצאו לישיבות עיסקיות באילת היו צריכים ללון לפחות לילה אחד בעיר מאחר ולא ניתן היה לצאת בבוקר ולחזור בלילה בגלל המרחק. משנפתח שדה התעופה, בתחילה למטוסים פנים ארציים הזמן מן הסתם התקצר וקירב את אילת יותר למרכז. אפשר לטוס בשעות הבוקר ולחזור עוד באותו היום חזרה למכרז. בשנים האחרונות נפתח שדה התעופה באילת גם לטיסות המגיעות מארצות שונות בעולם, שבדיה, אנגליה ועוד. זהו קיצור משמעותי לתיירים המגיעים ומעוניינים לחסוך את הטיסה הפנים ארצית משדה התעופה בן גוריון שבלוד לשדה התעופה של אילת או להמשיך לאחר הנחיתה בתחבורה קרקעית.

Eilat by israeltourism, on Flickr

טיסות לאילת

תושבי אילת זכאים להנחה במחירי כרטיסי הטיסה. לרבים מביניהם המטוסים הם התחבורה הציבורית. חיילים היוצאים לחופשות או חוזרים לבסיסיהם שבאזור אילת מקבלים הנחת חייל בכרטיס הטיסה ויש לא מעט חיילים שטסים במקום להשתמש במכונית. מפעלים וחברות מוציאים את עובדיהם ובני משפחתם, לסופי שבוע באילת. רוב העובדים מגיעים בהסעה מאורגנת על ידי אוטובוסים שהחברה מעמידה להם. ישנם הבוחרים לטוס והתשלום על כרטיסי הטיסה היא על חשבונם. התאחדות בתי המלון באילת מצאה בנופשים אלו פוטנציאל גדול להשכרת חדרים והציעה לחברי ההתאחדות, בעלי רשת מלונות, להציע למפעלים ולחברות מחירי דילים לאילת. הדילים יכולים לכלול הנחות משמעותיות במחירי החדרים, ילדים עד גיל מסוים ללא תשלום בחדרי ההורים, שימוש במתקני המלון כמו מכוני הספא והספורט בתשלום מינימלי ועוד.

חופשות של עובדי מפעלים, מאורגנות בדרך כלל על ידי נציג מהמפעל בתיאום עם נציג המלון. נציג החברה דואג לפעילויות התרבותית לסוף השבוע. לרוב פעילויות אלו כוללות ערב סגור לעובדי החברה בלבד, דיווח שנתי מהנהלת המפעל לעובדים, ציון אירועים חשובים, הופעת אמן וערב רקודים. נציג המלון דואג לחדרי העובדים ולנוחיותם. חופשת סוף שבוע מעין זו היא באירוח מלא, כלומר פנסיון מלא. בעונת התיירות החזקה, שהיא עונת הקיץ בימי החופש הגדול, מומלץ להזמין מקומות מראש לאחד מבתי המלון באילת. למי שהחליט על יציאה לאילת ברגע האחרון ניתן למצוא באתרי האינטרנט דילים וגם טיסות לאילת בדקה ה-90. בדרך כלל חדרים אלו התפנו עקב ביטולים, ודילים אלו יכולים לכלול הזמנת חדר ללילה נוסף בהנחה של 50% במחיר החדר. משפחות המגיעים לאחד מבתי המלון באילת מקבלות מנציגי המלון מידע על מקומות הבילוי הקיימים באילת ואיזה אטרקציות מתאימות לגילאים השונים. בריכת השחייה במלון פתוחה בפני כל באי המלון והכניסה לרחצה אינה בתשלום. מתקני המלון, האחרים, מועדון הספא, מכון הספורט, המכון לקוסמטיקה ומספרה אינם נכללים במחיר ויש לזמין אליהם תור והתשלום נפרד. לפעמים כשמלון מציע

Tags: ,

התגובות סגורות