אוג' 18

נופש בארץ

בקטגוריה חופשה באילת

שם המאמר: נופש בארץ
דורג על ידי פודיי בתאריך 18.08.13
דירוג המאמר: 5.0

התיירות בישראל לתיירים מחוץ לארץ ולתיירי פנים היא ענף חשוב בהכנסות המדינה. מדי שנה מגיעים לארץ תיירים רבים מכל העולם בעיקר בגלל המקומות הקדושים לנוצרים. בישראל יש גם מקומות קדושים לאסלם אבל בגלל שאין יחסים עם מדינות ערב לא מגיעים תיירים לבקר בהם.

Eilat by israeltourism, on Flickr

נופש בארץ מקובל על כמעט כל תושבי המדינה. מי שאינו יכול להרשות לעצמו יציאה לחוץ לארץ מחפש דרכים לעשות נופש בארץ.

רוב הערים הגדולות מטבריה בצפון ועד אילת בדרום הן ערי תיירות. בערים אלה יש בתי מלון לרוב, צימרים ומלונות בוטיק.

כל העובדים השכירים יוצאים לחופשה שנתית, לרוב בתקופת החופש הגדול, והם מכוונים את יציאתם לנופש בארץ לתקופה זו. יציאה של כל המשפחה, כולל הילדים, למספר ימים בבית מלון מהווה זמן איכות וקרבה בין ההורים לילדים שבמשך כל השנה לאורך כל השבוע עסוקים וטרודים בענייני פרנסה ובית ואת הנופש הם מקדישים לזמן איכות עם הילדים.

כל אחד בוחר לעצמו את צורת הנופש אותו הוא רוצה לעשות. אוהבי הטבע מעדיפים לטייל או לרכוב על אופניים ולהגיע לכל מיני מקומות, לעשות חניית לילה ולהמשיך למחרת. אחרים אוהבים את שיטת הבטן גב ובוחרים להתיישב במקום כלשהו ולנוח ויש כאלה שמחפשים דווקא בזמן יציאת לנופש בארץ לנצל את הזמן לטיולים ובכך להכיר את הארץ יותר טוב ולתת לילדים חוויה שונה.

הישראלים שבוחרים לעשות נופש בארץ יוצאים בכל שנה למקום אחר כך הם מתוודעים לאזורים שלא מוכרים להם. הם בוחרים עיר מסוימת, מלון מסוים ומשם יוצאים לטיולים בני יום. יש כאלה שיעדיפו לשכור חדר בבית מלון עם מספר כוכבים קטן וזאת כדי להוזיל את החופשה, בעיקר עם יוצאים עם ילדים וצריך יותר מחדר אחד.

המחיר לכך ששוכרים חדר במלון זול הוא באיכות החדר. ההשקאה השיפוץ של המלון קטנה ולרוב יש ליקויים ברהוט ובאבזרי החדר. אמנם יש את כל מה שנדרש אבל ברמה נמוכה ויש צורך להחליף את הידיות לארונות ולמגירות. השטיח והווילון דהויים וראויים להחלפה וכן הלאה. אבל מי שבוחר להגיע למלון כזה יודע מראש על הליקויים והידיות לארונות הם הדבר האחרון שמטריד אותם.

לא כולם מוותרים על נוחיות בעת נופש בארץ. בניגוד לאלו שמעדיפים בילויים והנאות על איכות החדר יש כאלה שלא יוותרו על חדר מהודר עם חדר אמבטיה נוח ומפנק. ריהוט חדיש ונוח. כל זאת מתבטא במחירו של החדר.

ישנם מפעלים שמוציאים את עובדיהם אחת לשנה למקום כלשהו לעשות נופש בארץ לכמה ימים עם בני משפחתם. לרוב הנופש מתקיים מחוץ לעונת החופשות. חלק מהנופש מוקדש לטיול לכל העובדים והחלק השני למנוחה במלון.

אחד היעדים המבוקשים ביותר לנופש בארץ היא העיר אילת. חברות הטיולים מפרסמות לפני תקופת החופשות על הדילים שהם מציעות ומה הם מכילים. יש כאלה שבנוסף לחדר במלון מעניקים הנחות ניכרות בטיסות לאילת ואחרות נותנות הנחות לכרטיסי כניסה לאתרים ולאטרקציות שבעיר.

חברות תיירות מאילת מציעות לנופשים לצאת לטיולים באזור ומי מעוניין יכול לצאת ליום אחד לירדן לעיר המפורסמת פטרה. לצורך כך צריך להצטייד בדרכון שיהיה תקף לפחות לששה חודשים. הביקור במקום נעשה באמצעות אוטובוסים בליווי מדריך ישראלי. ההדרכה בעיר עצמה נעשית רק על ידי מדריכים ירדנים וזאת כדי לא לגזול את פרנסתם.

תיירים מכל העולם בוחרים להגיע לנופש באילת לאחר שביקרו במצרים או בירדן. הם חוצים את הגבול באמצעות רכב וחוזרים לארצם בטיסה מאילת. לרוב הם טסים לבן גוריון פרט לתיירים מארצות סקנדינביה שלהם יש טיסה ישירה מאילת.

התגובות סגורות