פבר' 27

חופשה בברזיל או אילת בפסח?

בקטגוריה חופשה באילת

לפני שמזמינים חופשה באילת או טיסות לחו"ל בפסח כדאי לברר לגבי המאפיינים של כל יעד. אילת מתאימה למשפחות אשר מוגבלות יחסית בלוח הזמנים שלהן, לעומת ריו דה ז'ניירו בברזיל המיועדת למי שרוצה לשלב את חופשת פסח עם ביקור ביבשת דרום אמריקה. לא תמיד המחיר של טיסות לאילת או לריו דה ז'ניירו הוא השיקול העיקרי. במידה ונוסעים לחופשה עם תינוקות או אפילו ילדים קטנים, עדיף לברר לגבי נופש לאילת בבית מלון מפנק. מנגד, חופשה בריו עשויה להיות פיתרון אידיאלי למי שרוצה לשלב את חול המועד פסח עם היכרות של תרבות חדשה.

היתרונות של ריו דה ז'ניירו ושל אילת בפסח

מבחינת יתרונות, אילת בפסח מציעה אטרקציות, פעילויות מיוחדות, מזג אוויר נפלא ובתי מלון אשר מקפידים על כשרות. גם בריו דה ז'ניירו שבברזיל אפשר ליהנות מהרבה ימים של שמש, למרות שמדובר על מזג אוויר טרופי ולכן לעיתים יורדת כמות מסוימת של משקעים. ריו דה ז'ניירו היא עיר מאוד צבעונית וייחודית, האתרים התיירותיים שלה כוללים את התיאטרון העירוני, הקשתות של לאפה וכמובן חופי הים המשתרעים על פני שטח של 40 קילומטר.

נקודות דמיון בין אילת לריו

אפשר למצוא הרבה מאפיינים דומים בין אילת לבין ריו דה ז'ניירו. בשני המקרים מדובר על ערים אשר מיקדו את התיירות שלהן בחופים. אך בעוד באילת החוף שייך אל הים התיכון, ריו דה ז'ניירו נמצאת על שפת האוקיינוס האטלנטי. באילת חיים כיום 70,000 תושבים לעומת מעל 12 מיליון תושבים במטרופולין של ריו דה ז'ניירו, אך עבור תיירים המגיעים לאיזור אין לכך משמעות. טיסות לריו נוחתות בשדה התעופה הבינלאומי אשר נמצא בחלק הצפוני של העיר. קרוב מאוד אל שדה התעופה נמצא גם גן החיות העירוני, איצטדיון המראקנה המפורסם וארמון הקיסרות לשעבר אשר משמש כיום בתור מוזיאון האימפריה הברזילאית. שדה התעופה של אילת קטן באופן משמעותי משדה התעופה של ריו, אך גם בסביבה שלו אפשר למצוא אתרים תיירותים כגון קניון מול הים, מרכז הקניות המסחרי הים האדום ולא מעט בתי מלון יוקרתיים.

התמצאות והזמנת טיסות לריו או לאילת

הגעה אל אילת בפסח יכולה להיות משולבת עם ביקור באתרי תיירות מדבריים. מי שמגיע לאילת עם רכב יכול לעצור בעמדת התצפית של מצפה רמון, לבקר במרכז נאות סמדר או לשתות את החלב המקומי של יטבתה. גם מי שטס לאילת בפסח ורוצה לבלות חלק מהחופשה עם המשפחה בפעילויות אתגריות ימצא לא מעט אפשרויות. ברחבי אילת פועלות חברות מקצועיות המציעות טיולי ג'יפים, טיולי גמלים וטיולי טרקטורונים. בסביבת אילת והרי אדום ישנם המון שבילים סלולים המבטיחים אינספור הפתעות למבקרים.

החוויה הברזילאית במיטבה

גם ריו דה ז'ניירו מצליחה לשלב היטב בין החוויה האורבנית לשמורות ואתרי הטבע. מזג האוויר הטרופי של ריו דה ז'ניירו תורם לצמחייה ומייצר כמות של מעל 1,090 מ"מ של משקעים בשנה. בריו ישנה לחות גבוהה ולכן שינויי הטמפרטורה לאורך השנה נמוכים יחסית, אך החודשים המומלצים לביקור הם בין דצמבר למרץ. לאחר נחיתה של טיסות לריו בחלק הצפוני ניתן להגיע אל מרכז העיר, בו מתקיימים רוב העסקים. השטחים הכפריים מרוכזים באיזור המערבי אשר כולל גם את שכונת "עיר האלוהים" המפורסמת. הקרנבל של ריו נערך בחודש פברואר ומי שמתכוון להגיע צריך להזמין טיסות ובתי מלון זמן רב מראש. לאחר מכן רוב התיירם עוזבים ולכן חופשת פסח היא תקופה אידיאלית לביקור בריו.

התגובות סגורות