אוג 19

דילים לבתי מלון באילת

בקטגוריה חופשה באילת

שם המאמר: דילים לבתי מלון באילת
דורג על ידי בני בתאריך 19.08.13
דירוג המאמר: 4.5

אילת היא העיר הדרומית ביותר של ישראל. אילת נכבשה בשנת 1948 והזיכרון הצרוב בראשי וותיקי הישוב הוא הנפת דגל הדיו שהייתה לסמל סיום המלחמה.

Eilat by israeltourism, on Flickr

עם השנים התפתחה אילת והפכה לעיר ואם בישראל. תושבי המקום גילו את הפוטנציאל להקמת עיר תיירות ויזמים החלו, בעידוד הממשלה ובתמיכתה, להשקיע כספים רבים בבניית בתי מלון באילת. המלון הראשון שנבנה היה מלון דן, המשתייך לרשת מלונות דן שהוקמה על ידי משפחת פדרמן. עם השנים התווספו עוד ועוד בתי מלון באילת וכיום בעיר בתי מלון רבים.

חלק גדול של תושבי ישראל יוצאים מדי שנה לחופשות וטיולים בחוץ לארץ אבל לא כולם יכולים לעשות זאת מסיבות שונות וכדי לצאת בכל זאת לכמה ימי נופש וחופשה ובילוי עם בני המשפחה ובעיקר עם הילדים היעד שנבחר לצורך כך הוא אילת.

החל מחודשי האביב ועד לחודשי הסתיו בתי המלון באילת מלאים עד אפס מקום. בנוסף לתיירות פנים יש גם את תיירות החוץ. תיירים רבים מארצות שונות בעולם מגיעים לאילת בעיקר בגלל הים ומזג האוויר החם.

לאילת, ששוכנת בקרבת עקבה וסיני, מגיעים תיירים שסיירו במקומות אלו ומגיעים לעיר כדי לנפוש ולנוח ובעיקר לנצל את חופי הים.

לקראת עונת התיירות והחופשות יוצאות חברות התיירות ומשרדי הנסיעות בשיתוף עם חברות התעופה הישראליות והנהלות בתי המלון בדילים שווים ביותר. יש שילובים משילובים שונים וכדי למצוא את הדילים לאילת המתאימים ביותר צריך להיות במעקב אחרי פרסומי כל הגורמים באתרי האינטרנט שלהם בהם מתפרסמים מדי יום הדילים האחרונים.

למרות מספרם הרב של בתי המלון באילת יש בכל כמה שנים פיתוח נוסף ובנייה חדשה של בתי מלון. את בתי המלון הישנים משפצים ומשדרגים. בעיר יש בנוסף לבתי מלון גם קלאבים במסגרת הכול כלול.

תושבי אילת ברובם עובדים בתחום התיירות ולקראת העונות הבוערות, כמו חגי ישראל ותקופת הקיץ בה מגיעים נופשים רבים, מתגברים את כח האדם. מרבית העובדים עובדים זמניים כמו פליטים ובני נוער שמחפשים להרוויח קצת כסף בתקופת הקיץ.

חלקם מועסקים בעבודות לא מקצועיות כמו ניקיון, עזרה במטבח ועוד וחלקם משמשים כנערי בריכות שדואגים לסידור כסאות או חלוקת מגבות, כחדרנים ואפילו כצוות הווי לצורך הפעלת האורחים, בעיקר את הילדים ובני הנוער.

רבים מבין אמני ישראל התחילו את דרכם בצוותי הווי באילת והידוע ביניהם הוא שלום אסייג שהתחיל כבדרן בצוות הווי באחד מבתי המלון באילת ואפשר לראות לאן הוא הגיע. במשך היום צוות ההווי מפעיל את הילדים והמבוגרים במשחקי בריכה, תחרויות ספורט ועוד. לעת ערב הופך הצוות לבדרני המלון ולרוב הם מופיעים במופע מיוחד לאורחי המלון. לעיתים זו הצגה מוכרת ולפעמים זו הצגה שנכתבה במיוחד לצורך הופעה בפני אורחי המלון.

בעיר מתקיימים מספר פסטיבלים בכל שנה ויש גם חפלות עדתיות כמו של התימנים והמרוקאים שמתכנסים באילת לעשות חגיגות. בתקופות אלו יש ביקוש גובר לחדרים בבתי המלון בעיר. אילת היא גם מקום לקיום ועידות וכנסים פוליטיים.

למרות שבתי המלון בעיר מלאים בעונות התיירות והחגים תמיד ישנה אפשרות למצוא מלון ברגע האחרון (למספר קטן של אנשים). מנהלי בתי המלון ממליצים להזמין מקום מוקדם ככל שאפשר ובכך להבטיח במועד הרצוי יהיה מקום במלון.

אתרי האינטרנט של בתי המלון מעודכנים יום יום ואפשר למצוא בהם חדר פנוי בדקה ה-90. יש אנשים שמסיבות שונות נאלצים לוותר על החדר שהזמינו וכדי שלא להישאר עם חדר ריק בעונה הוא מיד מועלה לאתר ויש להניח שיהיה מישהו ש"יחטוף" אותו.

 

התגובות סגורות