ספט' 09

הקוסמטיקה העתיקה בעולם: מלונות בים המלח

בקטגוריה מלונות

שם המאמר: הקוסמטיקה העתיקה בעולם: מלונות בים המלח
דורג על ידי אורית בתאריך 9.09.12
דירוג המאמר: 4.5

ים המלח הוא אתר חביב על נשים – וזה לא דבר חדש. גם המצריות הקדומות אהבו את ים המלח, ועשו שימוש במינרלים שלו כדי לשפר את מראה העור. למעשה, היו אלו עוזריה של הפרעונית הראשונה שגילו כי המינרלים של ים המלח מסייעים לחנוט גופות – ובכך החל המותג "ים המלח" להיות קשור לקוסמטיקה. בעשורים האחרונים המותג ים המלח, זה שמושך תיירים רבים למלונות בים המלח כדי לעבור טיפולי יופי, הפך להיות שם דבר בארץ ובעולם (למשל, יעידו, העגלות הישראליות בכל פינה בעולם) והפל למותג שקשור בעיקר למודל היופי הנשי.

Israel-Zapora-Capernium-DeadSea-261 by Steve Paul56, on Flickr

מלונות בים המלח ואידיאל היופי – קוסמטיקה טבעית

הקוסמטיקה הטבעית שמציע ים המלח קיימת מאות שנים; לאורך כל ההיסטוריה הכתובה של עם ישראל, "מור ובשמים" הוא חלק מהעם היהודי – וים המלח, ששייך לארץ היהודים, הוא חלק גדול מהטיפוח, המור והבשמים. למשל, בים המלח נמצא האפרסמון – הבושם הטבעי היהודי הראשון בארץ ישראל. בנוסף, מלונות בים המלח מציעים מה שכולם יודעים: הספא הגדול בעולם מצוי במקום הנמוך ביותר בעולם. הייחוד הזה קיים אלפי שנים ושומר על עצמו עד היום – לאורך ים המלח יש חופי ספא, טיפולי עור ומינרלים המבוססים על אוצרות הטבע המצויים במקום. בים המלח יש חיוניות הטובה לעור. בשל כך היה גורם מסחר נוצרי עתיק שמדינת ישראל ירשה מהאימפריה הבריטית. המים מכילים שליש מלח! הריכוז הגבוה ביותר בעולם, 32%, וזו סיבה מספיק מדהימה בשביל לבוא להתארח במלונות בים המלח ולחוות את התופעה על בשרכם, תרתי משמע. המלח מסייע, בדומה למה שקורה אוכל, לשמור על עור נקי, רך ובריא – והמאובנים במים מסייעים לשמירה על ריכוז המלח הגבוה.

מלונות בים המלח – ההפך מים המוות!

השם של המקום מורבידי – ים המוות, אולם בפועל הוא בדיוק ההפך: הגורמים שבו מחיים, מעוררים ומבריאים, ובשל כך מגיעים תיירים רבים למלונות בים המלח מכל העולם. האקלים, החול והמינרלים פשוט משמשים מקום מרפא לרבים. המלח הוא גם גורם מבדר: הנקודה הנמוכה על כדור הארץ, 425 מטר מתחת לפני הים – גורמת לאנשים לצוף על פני המים, דבר נחמד בפני עצמו למי שלא ראה זאת מעולם. בשל כל נתונים אלו הייתה אכזבה טבעית מכך שהים לא הגיע לאחד מ-7 פלאי תבל החדשים מוקדם יותר השנה, אבל לא נורא, התיירות עדיין גואה וגועשת. אז אם אתם צריכים חופש ושקט, קצת אוויר חמים ואיזה טיפול ספא איכותי – בואו לקבל את הקוסמטיקה הטבעית העתיקה בעולם שנמצאת כל כך קרוב אליכם.

התגובות סגורות