דצמ 30

השכרת רכב לטיול בצפון הארץ

בקטגוריה חופשה בצפון הארץ

שם המאמר: השכרת רכב לטיול בצפון הארץ
דורג על ידי מסי בתאריך 30.12.12
דירוג המאמר: 4.5

אנשים רבים נמנעים מלצאת לטיולים בצפון הארץ מהסיבות הלא נכונות. לעתים מדובר על אנשים שאינם הבעלים של רכב ולעתים מדובר על אנשים שמאמינים כי הרכב שלהם לא ישרוד את הנסיעה. בין כך ובין אם כך, חשוב מאוד להבהיר – כיום הפרוצדורה של השכרת רכב קלה ופשוטה מאי פעם. אין שום סיבה שלא תשכרו רכב שמתאים לצרכים שלכם לתקופת זמן לבחירתכם ותיסעו לטייל בצפון כאחרון האזרחים במדינה. בטקסט הקצר שלפניכם הכנו לכם מדריך קצר שעוסק בנקודות שיש לקחת בחשבון כאשר מתכננים לשכור מכונית לטיול בצפון.

השכרת רכב, מידות מתאימות

הדבר החשוב ביותר הוא שתרגישו בנוח באוטו השכור. מן הסתם אנחנו לא מתכוונים לכך שעליכם לשכור רכב יוקרה עם דרגת נוחות מקסימאלית, אבל אנחנו כן מתכוונים לכך שתתאימו אותו לצרכים שלכם. כך למשל במידה ואתם צריכים לאחסן עגלת תינוק או טיולון, עליכם לדאוג לרכב עם תא מטען רחב ומרווח מספיק. בנוסף, אם אתם צריכים להסיע חמש נפשות בעלות ממדי גוף גדולים מהרגיל, דגם קטן לא יגרום לכולם לשבת בנוחו. מומלץ באופן כללי להביא את הנוסעים במכונית לסוכנות ההשכרה ולבחור רכב שכולם ימצאו אותו כנוח לישיבה. הדבר נכון גם לגבי זוגות שלוקחים רכב להשכרה, במקרה הזה אין צורך לבחור במכונית משפחתית לצורך העניין ודגם קומפקטי אמור להספיק כל עוד הם לא נושאים ציוד רב מדי.

Drive by timo_w2s, on Flickr

כמה זה עולה לנו?

ישנם לא מעט שיקולים שנכנסים בחישוב הסופי של עלות ההשכרה. מדובר כמובן על כמות הימים שאתם זקוקים לרכב, על הסוג שלו ועל כמות הנהגים שאמורים לנהוג בו. למרכיב הביטוח ישנו משקל כבד בבחירה ועל כן במידה ואתם מעוניינים להוזיל את העלויות, דאגו לכך שאתם תהיו הנהגים היחידים ברכב. במידה ואתם מחזיקים ברישיון נהיגה מעל לעשר שנים רוב הסיכויים שתקבלו הנחה משמעותית. בנוסף לכל האמור לעיל, אין שום סיבה שלא תעמדו על המקח. גם בחברות השכרה גדולות ניתן להתמקח ואף רצוי.

פריסה ארצית וחיסכון בדלק

מומלץ מאוד לבחור בסוכנות השכרת רכב שיש לה סניפים ברחבי הארץ או לפחות שירות תיקונים שזמין 24 שעות ביממה. למרות שבאופן עקרוני הרכבים של סוכנויות ההשכרה אמורים להיות במצב מכני מעולה, אין לדעת באילו הפתעות תתקלו במהלך הטיול. אי לכך, בררו מראש האם החברה מספקת שירות תיקונים או גרר במהלך כל שעות היממה. נקודה חשובה נוספת שיש לקחת בחשבון היא צריכת הדלק. מאחר ולרוב מדובר על נסיעה בה גומאים מרחקים גדולים, רכב חסכוני בדלק יכול להזיז את עלות הטיול לכאן או לכאן במאות שקלים. קצרה היריעה מלהכיל את כל השיקולים הנוספים שיש להתחשב בהם אך אנחנו מקווים שהצלחנו לגרום לכם לחשוב ולהבין כי מדובר בתחום ששווה להשקיע בו מחשבה לפני ההשכרה. נסיעה נעימה וטיול מוצלח. סעו בזהירות וחזרו הביתה בשלום.

תגובה אחת עבור “השכרת רכב לטיול בצפון הארץ”

  1. תגובה מאת ישראל:

    בסופ"ש האחרון טיילנו בצפון במלון פסטורל בקיבוץ כפר בלום שבגליל העליון.
    היה נהדר, אמרתי לאישתי למה אנחנו לא עושים זאת לעיתים קרובות. גם אנחנו השכרנו רכב טיילנו באגמון החולה וביום השני בחצבאני הכל היה קרוב למלון. הנוף מחדר המלון מרהיב נהננו מאוד מהגנים הירוקים מהאוכל (חמי פנסיון)
    הפריחה מאוד יפה בצפון

    פורסם בתאריך ינואר 10, 2013 at 8:41 am #