פבר' 12

מדוע כדאי לבחור שולחנות מתקפלים?

בקטגוריה טיולי שטח בארץ, ציוד קמפינג לטיול

שם המאמר: מדוע כדאי לבחור שולחנות מתקפלים?
דורג על ידי דולב בתאריך 12.02.13
דירוג המאמר: 4.0

לכל אחד מאיתנו, יש לפחות שולחן אוכל אחד בתוך הבית שלו, ויש אנשים שיש להם אף יותר משולחן אחד. כולנו לוקחים את השולחנות שלנו כדבר שהוא מובן מאליו. אולם, מה קורה כאשר אתם רוצים לצאת ולאכול בחוץ? הכוונה שלנו היא לא לצאת למסעדה או לבית קפה, אלא באמת כשאתם יוצאים לאכול בשטח פתוח בחוץ. לא מעט משפחות אוהבות לערוך פיקניקים בפאבים, ביערות ובחיק הטבע. לא מעט אנשים רוצים לצאת לטיול ארוך בטבע, אבל גם לעשות עצירות ולהכין ארוחות – אשר מן הסתם דורשות את השימוש בשולחן.
ברור לכם, שאתם לא תיקחו אתכם שולחן גדול ועצום אתכם אל הטיול. מצד שני, אתם גם לא רוצים שולחן מזערי בעל שטח קטן. הפתרון, הוא לרכוש שולחן מתקפל. השולחן המתקפל מצד אחד יכול להיות גדול למדי, וסביבו אף יכולים לסעוד עשרה אנשים. מצד שני, הוא מתקפל וקל מאד לנשיאה, ואפשר לקחת אותו בקלות לכל טיול שרק תרצו.

התכונות המיוחדות של שולחן אוכל מתקפל

ראשית, שולחן אוכל מתקפל צריך להיות מורכב מחומרים עמידים למדי. השולחן צריך להיות עמיד בפני טלטלות שונות, שכן אפשר שבטיול הרגלי או הרכוב שלכם הוא יזוז מצד לצד. לכן, הוא צריך להישמר תמיד שלם לחלוטין, בלי אף שריטה או סדר. כמובן שהשולחנות המתקפלים האיכותיים, יכולים לעמוד גם בנסיעות בתנאי שטח לא פשוטים, ולהישאר שלמים לחלוטין.

ברוב המקרים, שולחנות מתקפלים, בעצם כוללים את הרגליים שלהם בתוך החלק הפנימי, וכאשר הם נפתחים, ניתן לשלוף החוצה את רגלי השולחן, ולהעמיד אותו בקלות. צריך לוודא שלשולחן יש גם מספר אמצעים שיכולים לסגור ולנעול את הרגליים שלו, כך שהוא לא יתקפל בחזרה בטעות.
מבחינת כושר הנשיאה שלו, השולחן המתקפל צריך להיות חזק ממש כמו השולחן הרגיל שלכם. כל דבר שהשולחן שלכם יכול לשאת – גם השולחן המתקפל אמור לשאת. לכן, היום כשמייצרים את השולחנות המתקפלים, הם כוללים לעתים עוד זוג של רגליים אמצעיות, אשר נועדו לשפר את היציבות שלהם בצורה איכותית. מעבר לכך, כאשר תרצו – אפשר להסיר את מנגנון הנעילה של השולחן, ולפרק אותו ולקפל אותו בחזרה.
מה בנוגע למשקל של השולחן המתקפל? בעיקרון מדובר על רהיט שאין שום בעיה לסחוב אותו מהבית אל הרכב שלכם, אבל כדאי לדעת כי הוא מתאים לאנשים שיש להם רכב משלהם, שבו הם יכולים להסיע את השולחן לאורך קילומטרים. לכן, השולחן המתקפל מושלם בעיקר לטיולים רכובים, או לפיקניקים שאתם עורכים בחיק הטבע שאליהם אתם מגיעים עם הרכב שלכם. עם זאת, השולחן עצמו לא תופס מקום רב ברכב, וניתן להביא עוד ציוד רב.

מתאים גם בתוך הבית

אחד הדברים שכדאי לדעת על שולחן אוכל מתקפל, זה שהוא ממש לא שמור רק לארוחות שאתם עורכים בחוץ היום יותר ויותר אנשים מגלים את היתרונות של שולחנות מתקפלים, שמשמשים אותם לאירוח בבית! ניקח מצב שבו אתם מארחים 30 איש בבית. ברור לכם שאתם צריכים יותר משולחן אוכל אחד. מצד שני, אתם לא תקנו עכשיו עוד שולחן מנגרייה. הפתרון הוא לעשות שימוש בשולחן המתקפל שלכם. חשוב לציין שברגע שמכסים את השולחן המתקפל במפה – ממילא לא רואים בכלל שהוא מתקפל, והוא יכול להשתלב בצורה מושלמת עם שולחן האוכל הרגיל בתוך הדירה שלכם. לכן, השולחן המתקפל יכול לשמש אתכם פעמים רבות לאורך כל השנה- גם כשאתם יוצאים לטיול בטבע, גם כשאתם עושים פיקניק בפארק, וגם כשאתם מארחים בתוך הבית.

התגובות סגורות