פבר' 12

איזה ציוד קמפינג אתם צריכים?

בקטגוריה טיולי שטח בארץ, ציוד קמפינג לטיול

שם המאמר: איזה ציוד קמפינג אתם צריכים?
דורג על ידי בלה בתאריך 12.02.13
דירוג המאמר: 4.0

אתם מתכננים לצאת בקרוב לטיול שטח. בין אם מדובר על טיול קצר של יומיים, או טיול ארוך במיוחד אשר יימשך כמה שבועות, דבר אחד בטוח: אתם תמיד צריכים ציוד מקצועי, שיסייע לכם לעשות קמפינג. הציוד מחולק למספר קטגוריות מרכזיות. יש ציוד אשר מסייע לכם להכין אוכל בשטח – כמו מתקני הגריל למיניהם. יש ציוד שמסדר לכם את הלינה בשטח. מדובר בין השאר על אוהלים בגדלים שונים וכל על שקי שינה ומזרנים מתנפחים שמספקים לכם מנוחה נוחה ונעימה גם בתנאי השטח.
עוד ציוד שבו תוכלו לעשות שימוש בשטח זהו ציוד התאורה. ציוד התאורה חשוב מאד כאשר מדובר על לינת שטח, במקומות שאינם מוארים כפי שצריך, והוא גם מסייע לכם אף לשמור על הבטיחות שלכם בזמן לינת הלילה. ישנם היום אף מוצרים מתוחכמים מאד עבור טיול השטח שלכם – כמו לדוגמה גלאי עשן שיוכלו להתריע לכם אם דבר מה עולה באש, צידניות שיסייעו לכם לסחוב ולשמר על המזון שלכם לאורך זמן, וכמובן סטים של בגדים תרמיים שמתאימים לקמפינג בתנאי מזג אוויר קר במיוחד.

מה חשוב לדעת על מתקני הגריל?

בתוך הקטגוריה הענקית של ציוד קמפינג, נרצה להקדיש תשומת לב לבחירת גריל גז שיוכל להתאים לצרכים שלכם. גריל הגז, הוא כאמור מתקן גריל אשר מופעל על גז שמוזרם אליו. את הגריל עצמו אפשר לחבר לתשתית גז שיש באזור, או כמובן להזין אליו נוזל דליק שמתאים לכך. באופן עקרוני, היופי במתקני הגריל הוא קודם כל בניידות שלהם. אתם יכולים לקחת מתקני גריל קטנים שממש אפשר לפרוק בכל מקום, ואפשר גם לקחת מתקני גריל קצת יותר גדולים, שיכולים להתאים לטיול קמפינג שאליו אתם יוצאים ביחד עם רכב פרטי שילווה אתכם.
אבל איך בוחרים את מתקן הגריל שיתאים לכם? יש כמה קריטריונים שיוכלו לסייע לכם. אחד הפרמטרים החשובים ביותר הוא עוצמת הגז. למה הכוונה? מדובר ממש על האנרגיה שתוכלו לקבל מהגריל שלכם בחימום האוכל. האנרגיה הזו נמדדת ביחידות BTU. שימו לב! אין תועלת בכך שפשוט תראו מהי מידת הBTU של הגריל שלכם, משום שהדבר גם תלוי בשטח ובגודל שלו. כלומר – גריל קטן עם אותה כמות BTU, בהכרח יחמם יותר מגריל גדול מאד עם אותה מידת חום. לכן, חשוב תמיד לראות את מידת הBTU, באופן יחסי לגודל ולמשקל של הגריל שאותו אתם רוכשים.
עוד פרמטר שחשוב מאד לשים לב אליו היא דרך ההצתה של הגריל. בגרילים ישנים יותר, דרך ההצתה היא באמצעות גפרורים או מצת שאתם לוקחים איתכם. לעומת זאת, במתקני הגריל החדשים יותר, ישנו מנגנון הצתה אלקטרוני. המנגנון מאפשר לכם להצית בקלות את הגז, מבלי שאתם צריכים לקחת אתכם אביזרים נוספים.

לבדוק בטיחות ואחריות

כמובן שלא משנה בסופו של דבר איזה גריל גז אתם תקנו, יש דבר אחד שתמיד צריך לשים לב אליו – בטיחות העבודה עם הגריל. יש לקחת בחשבון שגריל חייב לעמוד בתקנות של מכון התקנים בנוגע לייצור של מכשירי גז ניידים. חשוב מאד שהגריל יהיה בטיחותי לשימוש, כדי שתוכלו למנוע מצבים של שריפות ודלקות. חשוב גם לראות איזה סוג של אחריות אתם מקבלים על מתקן הגריל שאתם רוכשים. האחריות צריכה להיות לפחות לשנה וחצי אם לא יותר מכך – כדי שהדבר יבטיח לכם עבודה תקינה של הגריל לאורך זמן.
כמובן שגריל הגז הוא לא הסוג היחיד של ציוד קמפינג אתם צריכים לקראת טיול השטח שלכם. חשוב להתעדכן בכל סוגי הציוד הנחוצים, כדי שהטיול שלכם יהיה מושלם, ותוכלו ליהנות גם מהטבע והנופים, וגם מאבזור נוח שישרת אתכם.

התגובות סגורות