פבר' 12

פנס ראש – פתרונות מוארים

בקטגוריה טיולי שטח בארץ, ציוד קמפינג לטיול

שם המאמר: פנס ראש - פתרונות מוארים
דורג על ידי חגית בתאריך 12.02.13
דירוג המאמר: 4.5

טיולים בשטח הם ללא כל ספק דרך נפלאה לתור את שבילי ונופי ארצנו. במדינת ישראל התפתחה מאד תרבות הקמפינג – לינה בחיק הטבע, אשר מאפשרת חיבור מושלם לטבע, והגעה למקומות מיוחדים ומעניינים במהלך הטיול. טיולים בשטח מתאימים לכולם וגם הילדים מקבלים ערך מוסף בטיול באוויר הצח והתקרבות לטבע אשר מחליף את הטלויזיה ומשחקי המחשב. על מנת שטיול יהיה מוצלח ונוח, חשוב להצטייד באביזרים אשר יקלו על הטיול ובמיוחד בפתרונות תאורה אשר ישמשו את המטיילים עם רדת החשיכה .

ויהי אור

טיולים בטבע כוללים פעמים רבות מסלולים שיש בהם מערות חשוכות, כוכים ומעברים צרים ואפלים. הדרך הנוחה ביותר ליהנות מהטיול היא פנס ראש. מדובר בפנס שיש לו רצועה, כמו סרט לראש, אותו כורכים סביב לראש והפנס מאיר קדימה. זוהי אחת הדרכים היעילות ביותר למצבי חושך, בעיקר בשל האפשרות להשאיר את הידיים פנויות ובעיקר אם יש צורך להושיט יד לילד קטן, או אם יש צורך בשתי הידיים במקומות נמוכים בהם צריך לזחול או להיתמך בקירות המערה, או הכוך. פנס ראש מקצועי מאפשר מרכז אלומה חזק ואור רך בקצוות מאחר והנורה היא מסוג לד, המספקת תאורה ברורה ולבנה. את זווית האלומה ניתן לכוונן לפי הצורך .

כאשר נמצאים בקמפינג ורוצים להתנהל בלילה, למשל לחפש את הדרך אל האוהל, מסייע פנס ראש מאד וכאמור, מותיר את הידיים חופשיות. יתרונותיו של פנס ראש בולטים גם בעת עבודה בתנאי ראות לקויים, כמו למשל החלפת גלגל ברכב הדורשת שימוש בשתי הידיים, או אם יצאתם לריצת לילה באזור בו התאורה היא מוגבלת. פנס ראש הוא עמיד למים או בגשם והוא מאפשר טיול נוח ובעיקר בטוח גם בשעות בהן יורדת החשיכה .
ישנם פתרונות תאורה נוספים לקמפינג, שנוצרו בעקבות צורך והבנה של הדרכים שיכולות לשפר את הטיול בטבע, באמצעים פשוטים אך חכמים, כמו למשל מנורה לאוהל .

למתקשים להירדם – מנורה לאוהל

לינה בשטח היא חוויה נהדרת לכל המשפחה. קמפינג (מחנאות) הוא דרך מגבשת ומקרב לבבות, ואוויר הלילה הקסום מאפשר צבירת חוויות רבות ורגעים רבים של הנאה. מנורה לאוהל היא נורה שניתן לתלות אותה במרכז או בצד האוהל בחלקו הפנימי. הנורה מספקת פתרון פשוט, יעיל וחכם להתנהלות באוהל בשעות החשיכה. עם הנורה ניתן למצוא את החפצים הדרושים לכם לשינה ולהוציאם מהתרמיל, מאפשרת קריאת סיפור לילדים המתקשים להירדם בלעדיו, ואם כבר מדברים על ילדים, רבים מהם חוששים מעלטה מוחלטת, והמנורה מסייעת להם להפיג את החשש. מנורה לאוהל גם מראה מתוך האוהל את הדרך אליו, במידה וקמתם בלילה ויצאתם ממנו. את המנורה ניתן גם להניח על רצפת האוהל מאחר והאור שהיא מפיצה הוא רב אולם אם תרצו להצמיד אותה לבד האוהל תגלו כי היא נצמדת בחוזקה, באמצעות מגנט ואינה גורמת כל נזק לבד האוהל. המנורה פועלת באמצעות סוללות מסוג AA ובעלת כיסוי עמיד וחזק שאינו מתחמם .

טיולים רגליים בשילוב קמפינג הם כאמור אחת הדרכים המהנות ביותר לחוות את ארצנו היפה ממש ברגליים. הקרבה לטבע ולאדמה, חווית הלינה המשותפת בחוץ, להתעורר מול הזריחה ולשבת סביב מדורה בערב. כל אלו ואחרים מספקים חוויה אחרת וייחודית לטיולים בארץ. יחד עם זאת, חשוב להצטייד באביזרים ובציוד מתאים, דוגמת פנס ראש, המקלים מאד על ההתנהלות במקומות בהם אין תאורה מוסדרת, ובעיקר מטעמי בטיחות בעת טיולים ליליים או במקומות חשוכים .

התגובות סגורות