פבר' 12

לבחור מזרונים וכיסאות מתקפלים לשטח

בקטגוריה טיולי שטח בארץ, למיטיבי לכת, ציוד קמפינג לטיול

שם המאמר: לבחור מזרונים וכיסאות מתקפלים לשטח
דורג על ידי יענקלה בתאריך 12.02.13
דירוג המאמר: 4.0

טיול בשטח יכול להיות חוויה מדהימה ללא ספק. המדינה הקטנה שלנו, התברכה בלא מעט מסלולי טבע מדהימים, ובשפע של מקומות שאפשר לטייל בהם ברגל או ברכב. אפשר לצאת לטיול קצר של יום או יומיים בנקודה ספציפית, או שאפשר לצאת לטיול ארוך בכל רחבי הארץ. אפשר כמובן לצאת ולטייל בשביל ישראל או בשביל הגולן, לבחור בין המקומות המדהימים מהצפון ועד הדרום, ולצבור לא מעט חוויות בדרך.

אבל לפני שאתם מתחילים לתכנן את המסלול עצמו, חשוב מאד לראות שיש לכם את הציוד המתאים שיוכל ללוות אתכם לאורך הטיול. הציוד שאתם לוקחים אמור מצד אחד לשרת אתכם בצורה הטובה ביותר, ומצד שני להיות קומפקטי ונישא בקלות. אחרי הכל, לא לכולם יש רכבים ענקיים שבהם הם יכולים לקחת את הציוד. רוב האנשים אפילו יוצאים לטיול בלי אף כלי רכב, וכל הציוד שלהם נישא על הגב שלהם. לכן, יש היום חשיבות גדולה מאד לציוד שאפשר לקפל אותו. כשזה מגיע לכיסאות ומזרנים, אנו יכולים לראות עד כמה חשוב שהם יהיו נוחים, אבל שגם יהיה אפשר לקחת אותם בקלות לשטח. איך זה מתבצע?

לבחור כיסאות נוחים ומתקפלים

כמובן שקודם כל, כדאי לבחור כיסאות מתקפלים שתיקחו לטיול שלכם. חשוב לציין כי הכיסאות אינם בגדל מותרות (כפיי שנראה בהמשך, גם מזרונים הם ממש לא מותרות). הכיסאות משמשים אתכם בנוסף , כשאתם יושבים להכין את האוכל ונחים לאחר הטיול הארוך שערכתם. הכיסאות עצמם, אמורים להיות בעלי מספר אלמנטים בולטים. קודם כל ולפני הכל – הם צריכים להיות נוחים. צריך להבין שהעובדה שהכיסא הוא נייד ומתקפל, לא אומר שהוא אמור להיות קשה. היום הכיסאות הללו עשויים מחומרים שהם נעימים למגע, ומאפשרים לכם להתרווח ולהישען לאחור, וליהנות מהנוף המדהים, ומשמיים זרועי כוכבים בחיק הטבע.

כמו כן, הכיסאות צריכים להיות עמידים למדי. למה הכוונה? שאתם יכולים לשבת עליהם ללא כל חשש. הכיסאות הללו צריכים להיות מבד שלא יכול להיקרע, כך שהוא תמיד נותר שלם. גם הברזלים עצמם צריכים להיות איכותיים וחזקים, כך שכל אדם יוכל לשבת על הכיסא בלי שום בעיה. היום חלק מהכיסאות גם כוללים מעין כיסים נוחים בצדדים. בכיסים הללו אפשר להניח ציוד קטן שיש לכם כמו כוס שתיה או ספר קריאה.
כמובן שאחת מהתכונות הבולטות ביותר של הכיסאות שלכם, זו העבודה שכשמם כן הם – הם מתקפלים. לכן, אתם יכולים לקחת אותם לכל טיול. הכיסאות צריכים להתקפל עד לרמה הקטנה ביותר האפשרית, כך שהם אפילו נכנסים בקלות לתוך תיק טיולים. הכיסאות עצמם הם גם קלי משקל, כך שאין בעיה לסחוב אותם לאורך קילומטרים.

ומה עם המזרנים?

אם ברור לנו איך כיסאות מתקפלים לגודל קטן מאד, המקרה של מזרונים הוא קצת שונה. לכאורה, המזרן הוא שונה מאד מכל ציוד שטח אחר שאתם מכירים. קל לנו לדמיין איך בשטח אנחנו לוקחים איתנו תרמוס, שק"ש, אוהל וכו' – אבל האם באמת מקומו של המזרן הוא בטיול השטח? בזכות הטכנולוגיות כיום, הדבר בהחלט אפשרי. היתרון של המזרן, הוא שאפשר לשכב עליו בנינוחות רבה, וליהנות מתנאי לינה איכותיים, גם באוהל שלכם בתוך השטח. המזרנים עצמם, מורכבים מחומרי PVC איכותיים, שמאפשרים לכם לשכב בנינוחות. איך זה שהמזרנים מתאימים לתנאי השטח? פשוט מאד – הם מגיעים כשהם חסרי אוויר, ואפשר למלא אותם באוויר. את המזרנים אפשר למלא באמצעות משאבה ידנית או משאבה חשמלית בלחיצת כפתור. המזרנים עצמם במצבם הלא מנופח, יכולים להתקפל לגודל קטן, כך שגם אותם אפשר לשאת בקלות בכל טיול.

התגובות סגורות