נוב' 21

מלונות בוטיק

בקטגוריה חופשה זוגית, מלונות

שם המאמר: מלונות בוטיק
דורג על ידי מאור דוד בתאריך 21.11.12
דירוג המאמר: 4.0

פתרונות הלינה בישראל עברו לא מעט שינויים בשלושת העשורים האחרונים. בטקסט זה נרחיב מעט על הנושא ונראה כיצד צמחו להם מלונות בוטיק ומאיזו קרקע בדיוק. לפני הכל נאפיין מעט את התופעה שרוב הסיכויים שכבר נחשפתם אליה בצורה זו או אחרת. אם כך, במה מדובר כששומעים את המילה בוטיק? לפני הכל מדובר במוצר או בשירותים אקסקלוסיביים. במקור המילה הגיעה מהשפה הצרפתית ושם היא שימשה לתיאור בתי אופנה קטנים ויוקרתיים.

מלון בוטיק – מה זה בכלל?

מלון בוטיק הוא בית מלון שמכיל כמות קטנה יחסית של חדרים. עיצוב הפנים שלו מושקע במיוחד ולעתים קרובות כל חדר במלון מעוצב בצורה שונה. הנוף מהחדרים הוא לרוב מרהיב, מחיר לילה במלון כזה הוא גבוה יחסית למחיר של לילה במלון סטנדרטי וברוב המקרים המלון יוקם במבנה שעבר שיחזור, שיקום והינו בעל חשיבות היסטורית. לא מעט מלונות מוסיפים את המילה בוטיק לתיאור שלהם כדי להעלות את קרנם בעיני הלקוח הפוטנציאלי אבל לא כל מלון הוא בוטיק.

אז כיצד הפכנו מאומה שחובבת מלונות ענק למדינה שזרועה במלונות בוטיק? ובכן, על מנת להתחקות אחר שורשי התופעה יש לחזור כשני עשורים אחורה. בתחילת שנות התשעים משפחות חקלאיות רבות סבלו מבעיות תעסוקה קשות. ענף החקלאות ספק מכה קשה ובעלי קרקעות רבים חיפשו אלטרנטיבה מבחינת הכנסה. כך קמו להם מספר יחידות דיור בצפון הארץ שהציעו למטיילים הרבים אלטרנטיבה לבתי ההארחה הגדולים ולקמפינג.

Inaugurazione HMS - Hotel Milano Scala by br1dotcom, on Flickr

אהבה מלינה ראשונה

המטיילים הרבים שפוקדים את צפון הארץ התאהבו באירוח המשפחתי המסור והחם שלווה לעתים קרובות בארוחות בוקר מפנקות ובאווירה נעימה שאין שנייה לה. משפחות חקלאיות רבות ראו כי טוב ויחידות דיור נוספות קמו להן כפטריות אחרי הגשם. בהיעדר פיקוח נאות היום ניתן למצוא עשרות אלפי צימרים בכל רחבי צפון הארץ ברמות אירוח משתנות. אם בעבר נדיר היה למצוא למשל ג'קוזי בצימרים, הרי שהיום צימר בלי ג'קוזי נחשב לנחות ביותר.

אירוח איכותי ואקסקלוסיבי

כיום ניתן למצוא צימרים מיוחדים לקהל הדתי, צימרים בסיסיים, צימרים יוקרתיים בצורה מיוחדת או בקיצור, צימרים מכל סוג שהוא. בנקודה הזו התקנאו אנשי עסקים עירוניים בהצלחתן של המשפחות החקלאיות לשעבר והחליטו לחקות את התופעה בערים הגדולות. אך מה שיפה לאזורי הספר, לא בהכרח יפה או אפשרי לעיר הגדולה. אי לכך, נמצא פתרון מיוחד, מעין שעטנז, מלונות בוטיק. כבר לא מדובר במספר יחידות אירוח דמויות בקתה מפנקת באזור ספר, אלא בפתרונות לינה מתקדמים שממוקמים בלב הערים.

להרגיש בכפר, בלי לצאת מהעיר

מלון בוטיק מודרני מספק לנופשים בו את היחס החם, האישי והמסור לו היה זוכה במידה והיה מבקר בצימר, את האינטימיות החשובה כל כך ואת המתקנים המיוחדים, את רמת האבזור הגבוהה וכיו"ב וכל זאת מבלי לצאת את גבולות העיר. מאחר ומטיילים רבים לא יוצאים את גבולות החדר למשך כל השהות, ההצלחה של אותם מלונות בוטיק – ברורה.

התגובות סגורות