טיולי אופניים ביער בן שמן

אחת מתחרויות הספורט הפופולריות ביותר בעולם היא תחרות האופניים שמתקיימת מדי שנה ברחבי צרפת, ה"טור דה פראנס". תחרות זו לא רק נחשבת לתחרות האופניים הקשה והסיזיפית ביותר בעולם, אלא ככל הנראה לתחרות הספורט הקשה מכל, הרבה יותר מאשר כל ענף אחר.

טיולי אופניים ביער בן שמן דרך מצפה מודיעין

אחת הסיבות לכך היא המאמץ האדיר שמשקיעים הספורטאים הללו בעת הרכיבה והאנרגיה והנוזלים אותם הם מאבדים במהלך המסלול. אז אמנם בישראל אין לנו תחרות בסדר גודל שכזה וייתכן מאוד שגם העלייה הקשה ביותר בארץ לא מתקרבת לעלייה הכי קטנה במהלך הטור דה פראנס, אך אין בכלל ספק שרבים הם הרוכבים הישראלים שמסתובבים בכל רחבי המדינה על מנת להיות בכמה שיותר מסלולים ולצבור כמה שיותר חוויות רכיבה.

Bike ride by sebilden, on Flickr

אחד הטיולים המוכרים ביותר והנפוצים ביותר בקרב הרוכבים הישראלים אלו הם טיולי אופניים ביער בן שמן. ביער בן שמן ניתן לשלב מסלולי רכיבה מעט הרריים לצד רכיבה על מישור, מישור בו תוכלו לצפות במהלכו בסוגי פרחים ועצים רבים. אחד היתרונות של יער בן שמן הוא הנוף הנהדר בו ניתן לעבור במהלך הרכיבה, זאת בנוסף למספר מקומות סמוכים בהם ניתן לרכב כמו למשל מצפה מודיעין, כשכל אחד מהם למעשה יכול לשמש כנקודת יציאה אחרת למסלול שונה.

התחליף של טיולי אופניים ביער בן שמן- ההרים של רמת הגולן

מצפה מודיעין הוא למעשה מגדל תצפית בעל צורה חרוטית הפוכה המזכירה את צורתו של הלפיד, מגדל אשר הוקם על מנת לסמל את נס מרד החשמונאים שבאו ממודיעין הקדומה. מקום זה הוא כאמור רק אחד מהמקומות המעניינים והמרתקים דרכם יעבור כל מי שבוחר במסלולי טיולי אופניים ביער בן שמן. אם המסלול של יער בן שמן הינו מישורי מדי בעבורכם, תוכלו לבחור במסלול מסוג אחר, מסלול דוגמת המסלולים של רמת הגולן. מסלולי רמת הגולן מלאים בהרים מאתגרים עליהם גם לרוכבים מנוסים לא יהיה קל לטפס, זאת כמובן בנוסף למספר הרים עליהם יהיה קל הרבה יותר לטפס. היתרון הגדול של טיול אופניים באזור זה הוא שבין הר להר, תמיד תוכלו לטבול באחד מהנהרות הקרירים של הרמה.