אפר 08

בין נופש בים המלח לנופש בחיפה

בקטגוריה חופשה בצפון הארץ

שם המאמר: בין נופש בים המלח לנופש בחיפה
דורג על ידי סיגלית בתאריך 8.04.13
דירוג המאמר: 4.5

מדהים לחשוב שבמדינה קטנה כל כך כמו ישראל, יש כל כך הרבה מוקדי תיירות שונים. אדם שמבקש לצאת לחופשה, יוכל לבחור בין מספר מוקדים שונים, שכל אחד מהם הוא בעל אופי שונה לחלוטין. הפעם, אנו נתמקד בשני מוקדים מהמפורסמים והידועים ביותר שיש. הראשון הוא ים המלח. לא מעט ישראלים בוחרים לצאת אל נופש בים המלח – הפרטיות, הנופים המדהימים ובתי המלון המפותחים ללא ספק משפיעים באופן מהותי על הנופש. מקום אחר שבו נתמקד הוא העיר חיפה. לא מעט ישראלים בוחרים באפשרות של מלון חיפה בתור אופציה נהדרת לנופש, בין אם הוא זוגי ובין אם הוא מיועד לכל המשפחה. אנו נסקור עבורכם לעומק הן את אזור ים המלח והן את אזור חיפה. נבין מהם היתרונות של המקומות הללו, ואתם כמובן חופשיים לבחור במקום המושלם עבור החופשה הקרובה שלכם.

Dead Sea, man reading by Arian Zwegers, on Flickr

הייחודיות של ים המלח

כאשר אנשים מבקשים לצאת אל נופש בים המלח, סימן שהם רוצים מקום שיהיה באמת שונה מכל מקום אחר לא רק בישראל – אלא אף בעולם. קשה לחשוב על עוד מקום שבכלל נראה כמו ים המלח. מדובר כידוע על המקום הנמוך ביותר בעולם, וכתוצאה מכך יש בו כמה תופעות מדהימות וחד פעמיות. הבריכות המיוחדות של ים המלח מושכות תיירים מכל העולם – וגם לא מעט אנשים שגרים בישראל אוהבים לנצל את הבריכות הללו לצורך ריפוי העור וחיטוי הפצעים.

חשוב מאד לציין כי ים המלח מושך לא מעט תיירים גם במהלך חודשי החורף. היתרון המרכזי של אזור ים המלח, הוא מזג האוויר החם ששורר בו. זהו למעשה האזור החם ביותר בארץ. לכן, כשבחורף יורד גשם בכל שאר אזורי הארץ – אפשר להגיע לאזור היבש של ים המלח, וליהנות ממזג אוויר נעים למדי, וכמובן להתחמם בבריכות המלח המפנקות.

חשוב מאד לציין, שכמו במקרה של מלון חיפה, גם במלונות בים המלח אפשר למצוא חדרים המיועדים לנופשים שונים. לא מעט מהאנשים שנוסעים לים המלח מחפשים לצאת לנופש זוגי ורומנטי. יש לא מעט סוויטות זוגיות במלונות ובמתחמי הנופש של ים המלח, ואין ספק שהשקט המושלם של בקעת ים המלח עושה את שלו. מנגד, ים המלח הוא גם אזור נהדר לנופש עם ילדים – אפשר לצאת למסלולי טיול באזור ולהכיר לילדים את הארץ, ובמקביל לקחת אותם לבריכות הבוץ המהנות. אתם תיהנו משיפור הבריאות – והילדים ייהנו כמובן מהבוץ עצמו. כמובן שנופש באזור ים המלח יכול להתאים לקבוצות של חברים, למשפחות גדולות במיוחד, ובעצם לכל מי שרוצה נופש באווירה שונה ומיוחדת.

 

ומה בנוגע לאזור חיפה?

לעומת נופש בים המלח שכולל נסיעה לא קצרה, הרי שהמקרה של נופש במלון בחיפה הוא שונה למדי. היתרון המרכזי של מלון חיפה, הוא בכך שהוא משלב בין שתי העולמות. מצד אחד, חיפה נמצאת על הר הכרמל בצפון הארץ. לכן, יש נופים מיוחדים ומדהימים בחיפה, וזאת בצירוף של חופי ים, והחורש הטבעי המקסים של הכרמל. במקביל, יש לזכור כי חיפה היא אחת מהערים הגדולות ביותר בארץ. לכן, כשאתם יוצאים לנפוש בחיפה, אתם גם מחוברים עדיין לכל מוקדי הבילויים המרכזיים באזור הצפון. אתם תוכלו לצאת למועדונים, פאבים, בתי קפה ומסעדות מכל הסוגים. בחיפה יש אתרים רבים אשר פתוחים גם בשישי ובשבת, ויש אפילו קווי תחבורה ציבורית שפתוחים בשישי בערב. הדבר מאפשר לכם לנצל עד למקסימום את הנופש שלכם. כמו כן, כל הרשתות הגדולות של בתי המלון מקיימות לפחות סניף אחד בחיפה, כך שאתם חופשיים לבצע סקר שוק ולבחור בין המקומות השונים.

 

התגובות סגורות