ספט 29

שוברי צימרים למושב ליד אשדוד או ישוב ליד כרמיאל?

בקטגוריה חופשה בצפון הארץ

שם המאמר: שוברי צימרים למושב ליד אשדוד או ישוב ליד כרמיאל?
דורג על ידי עופרה בתאריך 29.09.13
דירוג המאמר: 4.5

אחת ההפתעות הנעימות ביותר שבנאדם יכול לקבל זו חופשה, עדיף כזו שתהיה בצימר. אין ספק שצימרים זו חוויה אחרת מאשר כל מלון. אין את ההמוניות של בתי המלון, יש את השקט הפרטי שלך, את המטבח והסלון הפרטיים שלך ואם אתה בוחר בנוסף לכל גם לבלות את החופשה במקום פסטורלי, אתה נהנה גם מנוף עוצר נשימה, כשזה רק אתה, האדם איתו הגעת והטבע.

שוברי צימרים לבקתות עץ

בניגוד למלון שם בדרך כלל מה שאתה מכיר זה גם מה שתקבל, בצימר יש כמה אפשרויות של מבנים מביניהם תוכלו לבחור בעבור הנופש, מאחר וסוגי הצימר הם רבים, למרות שכמו בכל דבר תמיד יש את היוצאים מן הכלל ואת אלה שבולטים ומבוקשים יותר מהשאר. כמובן שאם קיבלתם את החופשה במתנה ומה שנמצא בידכם אלו הם שוברי צימרים, לא בטוח שתוכלו לבחור מבין אפשרויות שונות. עם זאת, כדאי לדעת שהצימר השכיח ביותר הוא בקתת העץ. בבקתה מעץ מרגישים את השונות שחלה בין נופש במלון או בילוי ביתי לבין חופשה מסוג אחר. היופי החיצוני והפנימי של הבקתה, בשילוב עם העובדה שלכל בקתה יש את הייחוד שלה בעיצוב, החל מעליית גג ועד רהיטים וכלים שכולם כמו הבקתה עשויים עץ, מביאים אורחים רבים לבחור בה כצימר המועדף עליהם.

Hermon Stream (Banias) Nature Reserve by EisenPhotoVideo, on Flickr

יחידת אירוח ללא שוברי צימרים

לעומת בקתת העץ, צימר נפוץ נוסף ושונה בתכלית ממנה זוהי יחידת האירוח. בדרך כלל מדובר במבנה אשר מכיל מספר יחידות הצמודות זו לזו אשר כוללות בתוכן מתחם אחד גדול משותף של בריכה, חצר בה ניתן לעשות "על האש" וכדומה. את הצימר מהסוג הזה כנראה שלא תקבלו בתור אחד מתוך שוברי צימרים, מאחר שאלו הם צימרים שפחות מתאימים לאדם או לזוג, אלא היתרון שלהם הוא היותם מותאמים למשפחות עם נפשות רבות שמגיעות ליהנות מחופשה, או למספר אחים וחברים שמגיעים עם הילדים שלהם ומעוניינים בבילוי משותף, כשעדיין לכל משפחה תהיה יחידת דיור נפרדת.

אילות בסמוך לאילת או אביבים ליד כרמיאל?

במידה ובאמת יש באפשרותכם לבחור את הצימר וזה לא קבוע מראש בשובר לאן אתם צריכים ללכת, כנראה שתעלה בידכם התלבטות נוספת אודות מיקום הצימר. לנגד עיניכם עומדות האפשרויות של צימרים בערבה ובדרום הארץ כמו שדה בוקר ובקיבוץ אילות ליד אילת, או צימרים בצפון ברמת הגולן ובאביבים שליד כרמיאל. כדי לדעת לאן כדאי ללכת עליכם לשאול את עצמכם מספר שאלות. הראשונה היא איזה מן טיפוס אתם- כזה שיעדיף את הצימר שלו רחוק מכולם ובמשך כל החופשה יישאר בתוך המבנה, או דווקא ינצל את ההגעה אליו על מנת לבלות באחת מהאטרקציות של המקום דוגמת רכיבה על סוסים, טיולי טרקטורונים או סיורים רגליים באתרים שונים?השנייה היא מה אתם מעדיפים לראות בבוקר כשאתם קמים – הרים ירוקים, חורשות רחבות ידיים, מפלי מים מוקפים בצמחיה צבעונית, נוף צחיח או בעלי חיים מדבריים? והשאלה השלישית תהיה האם אתם טיפוס שיבשל לעצמו, יסתפק במה שמגישים לו בצימר או דווקא יעדיף לנסוע למסעדות יוקרתיות? לאחר שתענו על שלוש השאלות הללו, תוכלו לדעת מהו המקום המומלץ ביותר עבורכם.

צימר בתוך כרמיאל?

בכל מקרה, פעמים רבות כדאי לנפוש בצימרים שקרובים לעיר מסויימת ולא במקום נידח לחלוטין בעיקר בשל הפחד מהצורך בטיפול רפואי דחוף או אפילו אם תצטרכו מזון או שתייה באופן דחוף. בצפון למשל ישנם צימרים רבים שבמרחק נסיעה קצרה מהם ניתן להגיע לנהריה או כרמיאל ובדרום יש צימרים רבים שבמרחק קטן נמצאות אשקלון או אשדוד. בכל מקרה, זהו שיקול שכדאי מאוד לקחת בחשבון.

התגובות סגורות