נוב' 15

חופשה בעכו

בקטגוריה חופשה בצפון הארץ

שם המאמר: חופשה בעכו
דורג על ידי שמואל בתאריך 15.11.12
דירוג המאמר: 4.5

עכו היא עיר נמל עתיקה בארץ ישראל, השוכנת לחופו של הים התיכון הצפוני. עיר מעורבת שתושביה הם ערבים ויהודים. העיר "מצולקת" מהיסטוריה רבה, בשל הנמל שלה – שרבים משליטי האיזור לטשו אליו עיניים. עכו היא עיר תיירותית ורבים מבין תיירי הפנים ותיירים מחוץ לארץ כוללים אותה במסגרת תוכנית הטיול שלהם בישראל. בין יתר אטרקציות הקיימות בעכו הוא פסטיבל עכו המתקיים אחת לשנה בחול המועד סוכות, השוק, חומות העיר העתיקה, נמל עכו, וכן אתרים היסטוריים כמו מסגדים קדומים וכלא עכו המפורסם ממנו ברחו אסירים רבים וגם בוצעו בו הוצאות להורג. בית הכלא משמש כיום כמוזיאון ההגנה ויש בו הדרכה לתיירים על ידי מדיריכים מוסמכים. בעכו רובעים עתיקים ומודרניים.

Akko by ChrisYunker, on Flickr

נמל עכו

בעת העתיקה נכבשה ישראל על ידי עמים רבים. נמל עכו נכבש ושימש את הצבאות למטרותיהם הכלכליות. נמל עכו הינו נמל עתיק יומין ונחשב בעבר כנמל שני לאחר נמל חיפה. נמל עכו שימש את הכוחות הלוחמים שרצו לכבוש את איזור צפון הארץ ושם הונחתו חיילי הצבא הכובש. הוא נחשב גם לנמל ממנו הועברו כל מיני סחורות לארצות השכנות בהן אין נמל. בשנת 1982 הוכרז חלק מהנמל כמרינה וחלקו האחר כנמל דייגים, ומאז משמש כאתר טיולים.

מסעדותיו של נמל עכו ידועות ומפורסמות, במיוחד מסעדות דגים, בהן התמחו תושבי עכו. דייגים רבים מתפרנסים ממכירת שללם למסעדות אלו. מדריכי התיירים המסיירים עם קבוצות מהארץ ומחוץ לארץ מגיעים למסעדות הדגים בנמל עכו דואגים לפרנסת המסעדנים. בנמל נמצא מגדל הזבובים שנקרא כך על ידי הצלבנים שחשבו בטעות שכבשו את עקרון הפלישתית וכי המבצר הוא מבצרו של בעל הזבוב. מכאן שמו של מגדל הזבובים. ולמרות הטעות השם לא שונה והוא נקרא כך גם היום.

התגובות סגורות