פבר 25

על עכו העיר העתיקה ביותר במישור החוף ועל העיר הצפונית ביותר בו

בקטגוריה חופשה בצפון הארץ

שם המאמר: על עכו העיר העתיקה ביותר במישור החוף ועל העיר הצפונית ביותר בו
דורג על ידי עידן בתאריך 25.02.13
דירוג המאמר: 4.0

לשתיהן נופים מרהיבים של ים והיסטוריה מרתקת. שתיהן בעלות הטיילות המעניינות ביותר במדינת ישראל שבהן ממוקמות מסעדות מרתקות הפועלות לצד תיאטראות, מוזיאונים וגלריות לאומנות שמעוררות עניין רב.
היסטוריה עתיקה של עכו והיסטוריה מדהימה של ההתיישבות היהודית בנהרייה

עכו היא אחת מערי הנמל העתיקות ביותר בעולם וכיום ניתן לצפות בה בשרידים מרהיבים מהתקופות העתיקות. נהרייה היא העיר הצפונית ביותר במישור החוף ולה היסטוריה מרשימה של ההתיישבות היהודית. עכו יושבה לראשונה בתקופת הברונזה הקדומה ואת ההתיישבות היהודית בנהרייה החלה העלייה החמישית שהגיעה מגרמניה בשנות השלושים של המאה הקודמת.

ים של נהרייה ושל עכו

חוף ימה של עכו העתיקה הוא בין המקומות המרהיבים שכל תייר בישראל מבקר בו, בין השאר על מנת לחזות בשרידי התקופות העתיקות; העותמנית, ההלניסטי והרומית שכולן השאירו אחריהן חותם מובהק על נופי חופיה של עכו. חוף ימה של נהרייה מציע טיילת עמוסה בפעילויות ואטרקציות והיא הומה בכל חודשי השנה גם בזכות המסעדות המעניינות ובתי הקפה המקסימים שממוקמים בה וגם בזכות האטרקציה הבלעדית בדמותה של הכרכרה הלבנה הרתומה לסוס, שבה אפשר לעשות סיבוב תיירותי למופת.

Akko by ChrisYunker, on Flickr

חיי תרבות של ערי החוף הצפוניות

חיי תרבות ומוקדי המשיכה של עכו ושל נהריה הם כנראה המעניינים ביותר מבין כל שאר ערי החוף של ישראל. בעכו העתיקה אלה הם השרידים העתיקים שהשאירו אחריהם הכובשים, המראה האתני המובהק של האדריכלות, החומוס הטעים ביותר במדינה והאמפיתיאטרון העתיק שמושכים את המבקרים בעיר. בנהרייה זהו בית קפה פינגווין המיתולוגי, גלריות לאומנות והטיילת התוססת שלא נופלת מזו של תל אביב. הקרבה בין שתי הערים המיוחדות הללו מאפשרת ביקור מהנה בשתיהן במהלך נסיעה אחת ארוכה ברכבת.

התגובות סגורות